| anonim_4396 a întrebat:

TPU ieri m-a ars un prieten cu bricheta pe picior si mi s-a facut pielea alba, dar acum este rosiatica.
Mi-am tras piciorul foarte rapid dar inca mai am piele parlita putin, imi puteti spune daca o sa imi ramana semn si ce sa fac ca sa nu imi ramana semn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Depinde de gradul de arsură dacă-ţi rămâne semn sau nu.

| Andreeush a răspuns:

O să treacă cu timpul, mai ales dacă nu te-a ars tare.

| Crackman a răspuns:

O sa treaca in timp. Data viitoare ca sa n ai probleme orice arsura cat de mica o sa ai, incearca sa o racesti cu orice gasesti. Apa de robinet, gheata deoarece corpul primeste greu caldura dar o cedeaza si mai greu. Principii de conductibilitate

| ciocolatamaruie4 a răspuns:

O sa treaca cu timpul. Depinde si de gradul de arsura. Poate ramane sau nu semn. Ca sa grabesti putin vindecarea poti folosi Dermazin. Nu e foarte scump si este eficient.
Zi faina!