| anonim_4396 a întrebat:

TPU,intrebare pentru băieti.
...Deci de 3 zile sunt impreuna cu baiatul la care visam de 1 an ...sa fiu cu el si am auzit de la un prieten de al lui ca eu pentru el sunt cea mai importanta persona si signura persona care ii sunt in suflet.
Dar e o problemă, nu comunică cu mine mai deloc... abia scot 2 vorbe de la el si pe mess răspunde f greu. Eu credeam ca dacă iubesti o persona iti doresti sa stai cât mai mult cu ea/el.
El a zis ca nu a mai avut iubita din clasa 8 si are 17 ani eu 18, poate ca dacă eu eram mai mica se purta altfel?
E normal pentru voi baietii o relatie in care sa nu vorbești un timp cu o fata ci doar sa o ai in suflet? ( sscz pentru greșeli dar ma grabesc).

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Da,dar asta nu inseamna ca il si cunoaste si din cate ne scrie nici nu il va cunoaste vreodata ca el e tilicar de ala care nu are experienta de viata si nici in comunicare.
Iti dau un ex. ma trage o vecina pe care o stiu din vedere de 2 ani de zile, asta nu inseamna ca eu o stiu pe ea sau ea pe mine incat sa stiu ce caracter are, cam asa vad e faza asta cu visatul, adica te uiti lung dupa cineva, iti place, poate intri in vorba cand si cand dar nu e nimic serios si nici nu stii prea multe unul despre altul.

37 răspunsuri:
| DorelExpertu a răspuns:

Pai conversatia voastra se leaga?
Incerci si tu sa faci conversatie si el nu ajuta?

| Celestina003 a răspuns (pentru DorelExpertu):

Câteodată da, câteodată nu.

| Plato a răspuns:

Si in un an intreg nu ti-ai dat seama? Doar acum?

| Simpatic a răspuns (pentru Plato):

A zis fata ca este cu el de 3 zile nu de 1 an.

| Plato a răspuns (pentru Simpatic):

De un an il "viseaza". Deci il cunoaste. Putea sa vada ca nu e foarte vorbaret. Daca de 3 zile sunt impreuna nu inseamna ca doar de atunci se cunosc.

| Simpatic a răspuns:

Este batut in cap nu prea ai ce face, acum inteleg prin ceea ce mi-ai scris de ce fetele in general sunt impreuna cu baieti mai mari de ani decat ele, la tine e invers. Stii de ce fetele sunt cu baieti mai mari pentru ca cei de varsta lor sau mai mici putin cum este si in cazul ta sunt naivi sau foarte prosti in gandire sau exprimare emotionala...e adevarat este devreme sa iti faci o parere, dar daca nu pare incantat de tine eu zic sa-l lasi in pace, iar daca nu exista comunicare intre voi asa cum ti-ai dori tu, pentru ca din ce zici dintre voi doi tu esti cea vorbareata, inseamna ca este un pampalau care nu stie sa vorbeasca cu o fata de varsta lui, adica are 17 dar el s-ar potrivi cu una de 14, caci acolo este nivelul lui.
Ce n-as da sa am iar 17-18 ani, si gandirea de acum, cum siguranta as vraji toate liceenele si ce viata ar fi...nu de alta dar fiecare varsta are frumusetile sale.
Eu zic sa-l tii sub observatie ceva e putred la mijloc, ori este naiv ori mai vorbeste cu cineva.
Adica de ce nu ai fi super incantat de cineva care iti place si esti la inceput, daca aveati 2 ani de relatie mai zic ca atunci mai intervine plictiseala, monotonia, dar asa!?

| Celestina003 a răspuns (pentru Plato):

Eu credeam că va fi altfel ...intr-o relatie, dar no bun, e ok si asa.

| Plato a răspuns (pentru Simpatic):

Nu e normal sa intri intr-o relatie cu o persoana pe care n-o cunosti.

| Celestina003 a răspuns:

Multumesc...

| RAY a răspuns (pentru Simpatic):

Esti mult prea dura cu om pe care nici macar nu il cunosti

| RAY a răspuns:

Ti-am citit povestea si raspunsurile,sau grabit uni sa judece omul,sa iti exprima pareri despre el, sa afirme tampeni despre el,deci nici macar nu il cunoaste,asta se numeste mancatul in fund, o boala nationala, in primul rand cum sa judeci un om ca e timid = e treaba lui daca e timid ce timiditatea e mai nou ceva de judecat penibil, daca nu iti place de el nu sta cu el simplu, ce te obliga te tine in cusca, in lanturi sa stiu si eu, ceea ce crezi tu nu este o dogma universala, iubirea asta la care visezi tu este definitia filmelor lacrimogene americane, sper sa te ceara in casatorie deja dupa 3 zile incredibil, incredibil e ca se numeste relatie deci e de 3 zile wow

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Toate femeile se cred neveste daca au stat o noapte dedesubt si doua peste

| Simpatic a răspuns (pentru RAY):

Ai venit tu sa judeci la randul tau mare povestitor si mare trecator prin viata. viata este dura asta este adevarul doar ei doi pot la o decizie daca continua sau nu. intr-adevar am fost dur dar am si zis daca nici la inceput nu esti in limba dupa cineva dupa 2 ani vei fi?

| RAY a răspuns (pentru Simpatic):

Eu nu am judecat si criticat in mod logic, analitic, sunt impreuna de 3 zile, ea afirma asta, deci de ce relatie vorbim? cum percepi tu iubirea nu este ceva universal, dogmatic

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

@RAY. Nu sunt dură cu el deloc si el a zis ca nu e un baiat timd si normal ca o sa continui cu el relatia, doar ca pana acum nu am fost intr-o altfel de relatie. MERSI pentru părerea ta.

| RAY a răspuns (pentru Celestina003):

Eu nu vorbeam de tine si asa nu o sa tina asa zisa relatie mai multe de cateva zile, deja visezi la altul si cauti argumente sa te desparti de el

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

El e singurul care mi-l doresc totă viața...

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

Orce ar face sau oricum s-ar purta cu mine, eu nu renunt la el.
Nu imi pasa de nici un alt baiat.

| RAY a răspuns (pentru Celestina003):

Toate spuneti asta in prima zi, tu nu stii ce inseamna toata viata deja te ai saturat de el

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

Lool straight face eu am spus adevarul, si nu m-am saturat de el niciodata.

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

Pana la urma eu sunt cea care incepe conversațiile.Si el azi nu mi-a scris deloc...de asera? Tot eu sunt cea dura?

| RAY a răspuns (pentru Celestina003):

Na vezi ce ti am spus deja te plangi cica va dura o viata

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

Stiu ca vor exista schimbari in viitor. Ce incerci acum sa faci? Cumva ma incurazjezi sa ma despart de el?

| RAY a răspuns (pentru Celestina003):

Da, si vreau sa te i-au eu de nevasta daca esti virgina?

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

????

| RAY a răspuns (pentru Celestina003):

Nici simtul comediei nu ai, ce sa vorbeasca omul cu tine, sigur esti timida, plictisitoare

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

Da sigur, trebuia sa rad la gluma ta stupidă sa stii ca am smitul umorului, Ce nu iti convine? Mai dispari, esti cel mai dezastru om care am întâlnit până acum.

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

Parca in comentariul tau spune-i sa nu judecam rapid, dar tu esti un exagerat cu judecatul, si nici 10% nu se potriveste ce ai scris despre mine in acel comentriu.

| Celestina003 a răspuns (pentru RAY):

Ce stii tu despre mine si el, vezi-ti de viata ta copile.

| Celestina003 a răspuns (pentru Celestina003):

Credeam ca merită sa imi bat capul cu tine. Dar chiar deloc nu se merita.Si da suntem amândoi niste plictisitori timizi.Ce mai vresi sa stii altceva?