| GigglesToDay a întrebat:

TPU statusuri de despartire ceva de genu"Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, Au fost poze si lacrimi si diverse tentative"
fara chesti: mai bine nu pui niciun sttsbig grin
funda restul votkiss

7 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.
1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday,live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars.you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying. tired of trying.Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da! Zambesc! Dar inauntru mor.)

"Este o prostie sa renunti la visele tale doar pentru ca unul nu s-a împlinit!"

"Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti, nu din teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol câstigându-le!"

"Adevarata prietenie nu consta în numarul de prieteni, ci în devotamentul si valoarea lor."

"Copilaria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicatii niciodata pentru ca prietenii tai nu au nevoie de ele iar dusmanii tai oricum nu te-ar crede!"

"Putine prietenii ar supravietui daca toti am sti ce se vorbeste în spatele nostru!"

Fii civilizat cu totii, sociabil cu multi, familiar cu câtiva, prieten cu unul/una si dusmanul nimanui

"Mândria este o demnitate rau plasata în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admira decât pe sine!"

"Nu plânge pentru ca s-a terminat, zâmbeste pentru ca s-a petrecut."

"Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa."

"Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauti va fi singura pe care nu o poti vedea."

"Ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba."

"Zâmbeste celui care te-a parasit ca sa nu creada ca-ti pare rau!"

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti întreaga lume."

"A ierta este o fapta mai nobila si mai rara decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul dureaza doar o clipa, dar amintirile lui o viata întreaga."

"Sunt succese care te înjosesc si înfrângeri care te înalta."

"Zborul este învatarea aruncarii tale pe pamânt cu rateu."

"Daca ai succese, poti câstiga prieteni falsi si dusmani adevarati. Încearca oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamna ca totul este perfect ci faptul ca ai decis sa privesti peste imperfectiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

-sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut si inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

-Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

-Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate; x

-traiesc din amintiri.si'mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut

-esti aproape.da totushi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-I'm still loving you.like it was the first time; x

- All this time in love with you was cry.

- I need a miracle.i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me; x

-totul ti se pare mare cand esti mic.nu-i nimic!

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi. Acum sunt eu

-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.

Funditaa plz
; x

| dani9354 a răspuns:

• Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

Greu cand ai mai multe dar iubesti numai una! laughing

Stii ca doar tu si eu vom fi, indrg ca'n prima zi!:X

Dar sageata lui Cupidon inca doareoh go on Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu! Impaca'te cu ea cat inca nu e prea tarziuhappy

Crezi ca nu simtraised eyebrows? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mintoh go on Iti doresti doar o privirebatting eyelashesVz in ochii mei iubire:X Adv! smug Dar nu e pentru tine! hee hee

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreunachatterbox laughing

La tte as renunta, sa ma iubesti![:X]

Eu nu cred in viseno talking Eu crd doar in tine, ca ma iubesti pe mine[:X]

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

Te uiti la ea ma vezi pe mine.o saruti pe ea dar simti buzele mele.ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea…o mie ca ea.niciuna ca mine.

Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea…

Nu esti decat o marioneta si iti dai impresii.esti ''vedeta''oh go on ma faci sa rad.esti chiar penibila.dar tu te crezi ''irezistibila''laughing

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneorismug

Atunci cand nu stie ce simte.Atunci cand greseste sh mintestraight face ofera-i doar dragostea tah:X atc are nevoie mai mare de eabatting eyelashes

Dar eu nu asc ce sp lumea reahappy nu crd nmc din c sp eano talking

Daca am pierdut ceva.era ceva c n imi trebuiahappy

I love you:X I miss youstraight face I need youbatting eyelashes I like yousmug I vrea tubig grin[perfectu meuuu:X:X]

Sh ce daca ma iubesti? big grin

Asculti fara sa probezi...sh uite asa ma indepartezi...

Stiu ca o sa ma iertibatting eyelashes chiar daca ma certihappy

Stii ca dupa tine ma topesc day dreaming Stii ca fara tine innebunescbatting eyelashes

Iubim fara sa stim ce e iubirea...iar atunci cant stim...nu mai reusim sa iubim:l

şi când vine vorba de iubire spune-le că tu mă ai pe mine!

ne privim şi ne placem, dar ne despărţim când încă ne iubim, ne prefacem.

Hai sa uitam/Ca ne-am certat/ Hai sa acceptam/ Ca ne-am schimbat/ Hai sa iertam/ Ca ne-am luptat.

Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•

SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.Eu sunt cea rasfatata:X

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzismug

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Sh orice as face eu. dupa mine esti mereu:X

Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea

e`a durut cand mi-ai dat ultimul sarut?

Impinsa de ura am cedat si s`a intampat ca de cele mai multe ori sa fiu eu cea vinovata, am incercat sa fac ceva ce am crezut ca`i bine Eu am crezut in tine, insa n`a fost ca`n filme

Fiecare zi O traiesti doar teoreTic. E greu cand iti repeti in gand: -Capul suS trebuie sa zambesti! si Subcostientul imi diCteaza: - cand plaNgi sa nu te mai opreSti

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea. Nici macar EL, care putem sa JUR ca ma iubea!

Parea asa interesat, interesant. Da poate are deja pe cineva si e legat. sau poate a fost doar o chestie de moment. si a vazut pe alta cu ceva mai evident

E greu sa plangi acolo unde radeai odata. Sa vezi cum fericirea in lacrimi e scaldata. E greu sa uiti sarutul ce inca il mai doresti. E greu sa uiti un nume, ce inca il mai rostesti.

| messokro a răspuns:

E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc.

Nu esti primul care pleaca.Da` esti primul sincer care as vrea intr-o zi sa se intoarca.Nu esti primul care incearca sa ma schimbe`n repetate randuri.Da` esti primul care intr-un final m`a pus pe ganduri.

Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Pentru mai multe statusuri de despartire intrati pe : http://messok.ro/category/statusuri-de-despartire/

| Crissu2001 a răspuns:

1) Ai fost cu mine zi de zi nu voi regreta te iubesc dar de azi am pe alcinava
2) ne-am intalnit pentru prima oare ne-am luat in seama pana mi-ai spus cuvintele ce mi-au luminat viata dar imi e de ajuns 3)mi-ai facut atat de rau nu vrei sa te opresti ce sa fac ce sa-ti cer sa ma lasi sa`mi vad de viata 4)Credeam ca esti diferit mam inselat esti un tampit mai lasat si iar ai venit ca, curva nu te-a mai vrut eu te las in bratele ei sa-ti vezi de viata tha 5)Tu nu ai stiut nikioadata ce am simtit iti spun pa! 6) te-am iubit ti-ai batut joc de mine si tot vrei sa ma bantui nu mersi 7)Incerc sa gasesc cuvantu sa nu te jignesc usor iti spun pa ai plecat din viata mea 8) Trebuie sa plec din inima tha trebuie sa te las sa-ti vezi de curva tha lasa`ma si pleaca 9) Nu te mai vreau in viata mea mi-am gasit o persoana mai speciala care stie ce e dragoste 10) Sper ca te-am ajutat Funda plzz

| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute