| IIIIIIIIIIIII a întrebat:

TPU, sunt intr-o situatieeee... groaznica!
Va dau si funda daca ma >ajutati.:
Va rog, cititi si dati-mi un sfat! puppy dog eyes
Deci, pe 21 iunie am inceput o relatie cu un baiat(nu spun varstele, pentru ca nu vreau sa judecati!). Totul bine si frumos. Pe 24 am iesit in oras prima oara impreuna. A fost super, n-am ce zice. Apoi eu pe 25 am plecat pentru o saptamana in Germania. Si de data aceasta baiatul s-a comportat foarte frumos, vorbeam aproape incontinuu pe mess(pe telefon), povesteam, radeam... Nici nu am simtit ca sunt la 2000 de km mai departe de el. Imi zicea in fiecare zi ca ma iubeste si ca i-e dor de mine, ca ma asteapta.
Cand m-am intors in tara iar am iesit impreuna. Ne-am plimbat prin parc, ne-am tinut de mana... Ne-am si sarutat... ( ceea ce a fost cam naspa pentru ca au fost primul si al doilea meu sarut ) Iar apoi am plecat amandoi acasa. De atunci, vreo saptamana am tot asteptat sa ma sune, sa-mi trimita mesaj sau ceva, dar nimic. Mi-a fost rusine sa-l sun eu pentru ca m-am gandit ca e suparat, asa ca nu i-am zis nici eu nimic.
Dupa cateva zile am mers la ziua unei prietene, unde a venit si el. Eu, crezand ca e suparat pe mine, nu l-am bagat in seama, nu am vorbit cu el, nici macar nu l-am privit in ochi. El a facut la fel. Parca nici nu ne cunosteam.straight face
De atunci tot nu am vorbit. Prietenele mele mi-au zis ca atunci cand il intrebau de mine zicea ca suntem certati. Acum o prietena mi-a zis ca l-a intrebat daca mai e cu mine si a zis ca nu. ( ceea ce e ciudat, pentru ca noi nu am vorbit si chiar daca eram certati, teoretic inca eram impreuna) Aceeasi fata a zis ca dupa ce l-a intrebat si a zis ca nu, a venit un baiat(prieten cu el) si l-a intrebat acelasi lucru si el a raspuns ca inca mai suntem impreuna. straight face Cred ca a zis asta doar ca sa se dea mare in fata prietenului sau. straight face
Apoi prietena mea mi-a zis ca el i-a zis ca eu nu l-am bagat in seama. Si acum ma simt prost, pentru ca eu as fi vrut sa vorbesc cu el, dar nu am facut-o.
In aclasi timp nu ma simt vinovata. Si mai am o problema. Noi nu am mai vorbit unul cu celalalt, dar ne-am inteles prin "telepatie" poate ( rolling on the floor ) ca ne-am certat. Dar nu ne-am despartit... Si acum prietenii ma intreaba daca mai sunt cu el si eu nu stiu ce sa le raspund, pentru ca situatia imi este neclara. straight face
Acum ca imi stiti povestea, vreau sa ma sfatuiti, sa-mi spuneti ce sa fac.
Ar trebui sa vorbesc cu el?
Sa ma despart de el?( nu as prea vrea, el se purta foarte frumos cu mine inainte sa ne certam)
Si daca il vad pe strada ce ar trebui sa fac? Sa il ignor, sa vorbesc cu el?
Va rog, un sfat micut acolo!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Koalass a răspuns:

Pai da ar trebui sa vorbesti cu el pentru ca in dragoste nu conteaza cine face primul pas(app astea cu baiatul face primul pas e numai de orgoliu), de despartit nu stiu ce sa zic lamureste-te intai ce a zis la fiecare si vezi cum e situatie si ce mai simte el si ce mai simtit tu pentru el si daca il vezi pe strada normal ca il bagi in seama...mie mi se pare chiar urat dupa o dragoste ca a voastra sa va ignorati in halul asta

| IIIIIIIIIIIII explică (pentru Koalass):

Mersi, @nimic_Mai_Mult_Eu_1997. happy >big grin

| Koalass a răspuns (pentru IIIIIIIIIIIII):

Nu ai pentru ce si multa bafta in toate!:*

| IIIIIIIIIIIII explică (pentru Koalass):

Mersi, la fel! :**

| Koalass a răspuns (pentru IIIIIIIIIIIII):

Mersi de funda!:*

| IIIIIIIIIIIII explică (pentru Koalass):

Cu placere!

6 răspunsuri:
| Alishia a răspuns:

Vorbeste cu el, lasa de la tine