| Dana7777777777777 a întrebat:

TPU sunt speriata... ultimul ciclu a fost de pe 28 pana le 1 iunie.iar in 19 iunie am facut sex protejat iar dupa prima partida nu ne am protejat dar nu a durat mult...si nu s-a terminat in mine..in calendarul menstrual sansele sa raman insarcinata erau medii..credeti ca e posibil sa fiu gravida?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse mari sa fii gravida, daca erai in perioada
fertila, fiindca au existat si partide sexuale neprotejate, iar barbatul avea 100% sperma pe teava de la partida anterioara, sperma care s-a scurs involuntar in vaginul tau, in primele secunde cand penisul a fost reintrodus.
Nu mai are importanta daca la urmatoarele partide nu a mai eja-culat in tine, fiindca a fost suficienta sperma ramana pe teava, de la eja-cularea anterioara iar pentru a ramane insarcinata este nevoie de 1 singura picatura de sperma.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
In cazul tau: 19 iunie + 21zile = 10 iulie
Asadar DUPA 10 iulie se poate face testul, cu prima urina de dimineata!

| Dana7777777777777 explică (pentru Violleta2022):

Dar in 28 am facut sex...ne am protejat si mi-a curs ca un fel de cheag si am crezut ca mi-a venit ciclu..si a doua zi nu mi-a vurs nmk..deci nu mi-a venit.ce poate fi?