| anonim23321122112423425235 a întrebat:

Trebuie sa ma mut in alt oras, nu pot alege dintre Mures si Cluj.In Mures am stat cateva luni stiu orasul este destul de ok.In Cluj nu prea imi place aglomeratia dar sunt si mai multe locuri de munca din cate am auzit.In Cluj am fost de cateva ori nu prea am avut timp sa il vizitez cum trebuie.Ce ziceti care oras este mai favorabil? din toate punctele de vedere locuri de munca,locuitori, atractii turistice etc.

3 răspunsuri:
| lulu03 a răspuns:

Ca atractii turistice si avantaje, as zice Clujul. Dar depinde unde te simti tu bine, pentru ca degeaba ai 100 de locuri de munca vacante, daca dimineata nu-ti vine sa iesi din casa.

| FotbalLife a răspuns:

Daca doresti un oras mai linistit, incearca la Bistrita, are multe atractii turistice, Centrul Vechi este super, gasesti ft usor loc de munca, chirii ieftine, multe spatii verzi, etc...

| cuwdo a răspuns:

Eu locuiesc în Tg. Mureș și sincer iubesc orașul acesta, sunt oameni faini și e mai liniștit decât Clujul, acum depinde în ce mediu te simți tu mai bine. Eu iubesc și Clujul la fel de multlaughing