| Villy0po a întrebat:

Trec in clasa 9 si o sa ma duc la Liceul de Arte, Constatin Brailoiu(pe arhitectura) si nu ma prea pricep la matematica. O sa imi fie de folos doar geometria? si daca da care ar fi lucruile elementare pe care ar trebui sa le stiu(pentru clasa 9 la geometrie)Funda si vot!

1 răspuns:
| Andreea1027 a răspuns:

Si eu trec a-9-a si m-am gandit sa dau la arhitectura. Da, in general iti trebuie multa geometrie, da nu numai geometrie...si mate "normala", putina fizica si o sa incepi si desen tehnic (din cate am auzit, nu e greu). Acum tu daca nu te prea pricepi la mate...nu stiu ce sa zic, pentru ca la arhitectura chiar iti trebuie mate.