| LoquitaSeMutaInViataReala a întrebat:

Troubles. deci, am o colega in clasa cu care ma inteleg(eam) ft. bine, ba chiar eram best friends, insa timp de 2 saptamana. am fost bolnava, si cand m-am intors, le'a zis celorlalte fete ca sunt o (cuvinte umilitoare) si ca din cauza mea ea primeste observatii (diriga a vazut'o cum m'a lovit). s-a mai intamplat sa ma barfeasa, de mai multe ori, spunand ca ar vrea sa ma arunce intr'o cascada si nu stiu mai ce... de acele dati am iertato (cu toate ca nici nu si'a cerut scuze), sperand ca nu va mai proceda astfel, insa acum ei ii pare rau. insa eu cred ca daca o scuz si de data asta, va continua sa procedeze asa, si sa ma umileasca in fata celolrlalte colege. ce ar trebui sa fac, dupa parerea voastra? eu chiar nu stiu ce sa fac... merci

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Un prieten adevarat nu incearca niciodata sa te raneasca si in nici un caz nu acepta sa fii barfita(vorbita de rau fata de ea).
Sincer?, te manipuleaza in interesul ei, te testeaza sa vada pana unde mergi?, se joaca cu tine, de-a jocul puterii. Daca nu vrei sa fii calcata in picioare(cum a zis si miru) spune-i clar; nu vreau sa mai am de-a face cu tine si nu mi-ai fost o prietena adevarata. Dar fa-o, va vede-a ca totusi te respecti si pe viitor va fi mai retinuta in ceea ce priveste, ideea de a te barfi.papa

2 răspunsuri:
| Miruuuuu a răspuns:

Pai, e logic. Ce prietena adevarata spune asta despre tine?
Lol, da-i flit. La revedere! Sau vrei sa fii calcata in picioare?
Asta e sfatul meu sper sa te ajute.
Bye!

| LoquitaSeMutaInViataReala explică:

Am vrut sa zic "troubles". sorry