supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Trucuri pentru a adormi rapid? In loc de ăla cu clipitul nu știu câte secunde.

7 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

ASMR
"Prea multe majuscule"

| supadeceapa explică (pentru Plato):

Mă enervează, e normal?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Banuiesc ca da.
Sunt foarte multi acum, poate nu te enerveaza toti.

| supadeceapa explică (pentru Plato):

Există ASMR fara șoptit și plescăit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Cateva picaturi de ulei de lavanda pe perna. Sau ceai de lavanda.
Nu sunt trucuri, dar sunt remedii bune. happy

| CaliforniaLA a răspuns:

Încearcă să iti faci multe scenarii in cap, la mine functioneaza asta. Sau pur si simplu gandeste-te la lucruri bune (cele rele cel mai probabil atrag insomnii si coșmaruri), planifica-ti viata pe termen lung/scurt, te va lua somnul in maxim o ora. Încearcă să te obosește pe timpul liber cu cat mai multe activități, dacă nu functioneaza, poti consulta un doctor, exista si pastile pentru asta.