| JamilaGizeh a întrebat:

Tu ce faci cand simti ca nimic nu te mai poate face fericit pe lumea asta?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad comedii cu Stan si Bran,cu Charlie Chaplin sau frec faianta din baie pe ritm de Makarena,depinde de gravitatea situatiei.
Dar,imi trece.
Ultima oara mi-am mangaiat cainele o dupa-masa intreaga si i-am spus toate necazurile mele,eu plangeam,el imi lingea mana si lacrimile,eu plangeam si mai tare si-l mangaiam incontinuu si mi-a trecut.
Avem in noi puterea sa depasim momentele grele,dar apeleaza la muzica, la filme, la prieteni, oameni sau animale, te vor intelege si iti vei reveni.

| positivity a răspuns:

Viața ţi-e dată să ţi-o trăiești.
Ce aş face?
Mi-aş continua viața, singură sau alături de cineva, sperând la un viitor mai bun.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nimic nu ma inveseleste mai tare decat o zi cu soare, motocicleta cu rezervoru plin si eventual o domnishoara in spate tongue =D

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cand iese soarele in zile fara chef s-au suparat, parca si natura ar zice : "hai, inveseleste-te" tongue

| MioaraParalescu a răspuns:

Lovesc ceva.

| MonyMoniq a răspuns:

Exista momente in care meditam intens la ceea ce ne-a facut, ne face, ne poate face si ne va face fericite. Cadem pe ganduri mai ales in momentele in care suntem neimplinite, confuze si cu impresia ca traim viata altui om rau, care merita pedepsit si sortit sa nu fie fericit.
"Stiu ca fericirea nu este usor de atins, dar daca stii sa lupti si sa crezi, cu siguranta vei ajunge in acel punct de maxima importanta pentru tine insati. De multe ori am crezut ca nu mai pot face inca in pas inainte, dar am ajuns sa fac parte dintre cei care cred ca totul este posibil si am ajuns sa fiu fericita", "Primul pas? Este cel mai greu - sa fii impacata cu tine insati. Daca ai ajuns in acest punct, de aici totul este floare la ureche",... sper ca te-am ajutat catusi de putin. Funda?

| Dariusuu a răspuns:

Treci peste draga mea. Lumea nu se incheie aici.

Eu ascult putina muzica si chiar trece.

O zi frumoasa sa ai.

| DDCC a răspuns:

Bună!
În astfel de cazuri muzica îmi dă alinare, când simt că nu mai pot pun o melodie mai tristă, gen
http://youtu.be/-EBvtY3i8Zg
http://youtu.be/3YxaaGgTQYM
http://youtu.be/5anLPw0Efmo

, încerc să mă descarc auzindu-le iar apoi pun ceva mai vesel
http://youtu.be/7HmrzZJFfqQ
http://youtu.be/LDHEnN8eR6o
http://youtu.be/ScNNfyq3d_w

Sau mă uit la ceva seriale, le-am cam rărit în ultimul timp.
Până când îmi recapăt fericirea în astfel de momente mă mulțumesc să-i ajut pe ceilalți.

Cam așa.
Până la urmă tot ți-o recapeți, câți ani ai?
;)

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ascult muzica, asta ma inveseleste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Disperare, disperare...
Înlocuiesc disperarea cu lucrurile mărunte care îmi aduc serotonină. Și nu mă refer la masturbare laughing. Doar că întâi încep de la lucrurile mici ca să ajung în nirvana.
Dacă am ajuns să cred că nimic nu îmi aduce fericire înseamnă că deja le știu pe toate...
... ceea ce e imposibil.
Așa că încerc, cu resursele pe care le am, să descopăr lucruri noi. Și mai ales, să fac lucruri noi care mi-ar putea aduce fericirea. Adopt un nou regim.

| Carmen100 a răspuns:

Ma arunc pe geam in speranta ca o sa cad pe o trambulinalaughingGlumeam. Stai linistita. Sentimentul asta o sa dispara. Pun pariu ca esti doar intr-o perioada critica a adolescentei. Viata e fumoasa si merita traita cu buna si cu relebig grin Serios:->

| BrokenArrow a răspuns:

Ascult muzică.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Ies afara in ploaie, la soare,(oriunde unde nu sunt oameni), ascult in acelasi timp muzica preferata si strig cu putere EU POT FI MAI BUN, MAI FERCIT SI NIMIC NU O SA MA OPREASCA!

| tpuforyou a răspuns:

Filozofia mea în viață este să nu regret nimic din ce fac, în final vei intelege cine esti. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

La inceput as vrea sa fiu singura izolata intr-o camera. sa ma gandesc de ce sunt suparata. sau de ce m-a suparat asa de tare. si dupa as face tot posibilul sa-mi revin. eu imi revin cand sunt cu colegele sau prietenele mele cele mai bune big grin

| bia4u a răspuns:

Incerc sa merg mai departe...cu greu dar.