| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat si o fata care se aud o data la o saptamana sau chiar si doua saptamani si vorbesc putin, voi asta puteti sa o numiti prietenie? Adica NU trebuie sa vorbiti neaparat toata ziua si in fiecare zi si e chiar okay sa NU vorbiti cateva zile... dar o saptamana sau doua mi se pare cam mult si NU cred ca e o prietenie, voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, îi poți spune o prietenie... digitală. Atât doar

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca e o prietenie normala.Am prietene din copilarie mutate in alte orase si vorbim abia la cateva luni. Deci nu mi se pare neobisnuit.

| VelicanEmilia a răspuns:

Nu-i nimic neobisnuit. Uneori n-ai timp, alteori n-ai chef, uneori uiti, se intampla.
Asta nu inseamna ca nu ti-e prieten/a.
Sora mea mi-e cea mai apropiata persoana, cea mai buna prietena si nu vorbim atat de mult pe cat ne-am dori, pentru ca timpul e limitat si fiecare e cu treburile sale.