| Samariteanul a întrebat:

Un dm cub cate grame reprezinta?(grame, nu litri)nu e prima oara cand intreb...

8 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

O unitate de masura pentru volum cate unitati de masura pentru masa reprezinta?

un dm cub de ce? de apa? de nisip? de titaniu? de mercur? de aer?

| Samariteanul explică (pentru peperonies):

Un dm cub de CO2.Am nevoie sa-l transform cumva in grame, pentru ca altfel nu pot face problema la chimie si n-am vrut sa dau mai multe detalii ca unii mi-ar fi zis s ma duc pe brainly, desi nu voiam sa mi se faca problema, doar nu stiam un lucru.

| Ironwin a răspuns:

Si poti sa intrebi in continuare, tu pui intrebarea gresit. Pentru a primi un raspuns trebuie sa specifici si cu ce umpli acel decimetru cub, nu este tot una, un dm cub de pufuleti cu unul de plumb, asta ca si exemplu happy.

| Samariteanul explică (pentru Ironwin):

E vorba de o pb la chimie.Un dm cub de CO2 si am nevoie de grame

| Ironwin a răspuns (pentru Samariteanul):

Bravo, eu incerc sa te ajut si tu ce faci? Daca raspunsul meu a fost eronat, intrebarea ta incompleta cum este? Acum ca ai specificat cu ce umpli acel volum, raspunsul este simplu...

| Samariteanul explică (pentru Ironwin):

Sa-l aud si-ti dau evaluare buna inapoi geniule.

| angelcore a răspuns:

Depide de material

| angelcore a răspuns:

Evaluarea mea este eronata? pe bune? atunci invata sa ti pui intrebarea calumea