| georgyg98 a întrebat:

Un prieten are o vrabiuta mica mica si nu tie ce sa-i dea de mancare. >Fundaasadscuzati categoriaa)

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Sa aibe apa, sa o tina la caldura si sa-i dea sa manance painica inmuiata in apa daca e micuta, malai cu apa.frimituri mici mici de paine si va rog sa nu o tineti mult in mana sau sa va jucati cu ea si s-o atingeti prea mult pentru ca va muri... dupa ce v a mai creste putin datii drumul undeva si vedeti daca poate zbura, daca nu poate lasati-o libera pentru ca celelalte vrabiute vor veni la ea si se va invata!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Firmituri de paine.

| Adry05 a răspuns:

NU e greu. Vrabiutele mananca cam orice atata timp cat este destul de mic sa-i poata incapea in cioc. Firmituri de paine, seminte de mei etc. Eu de exemplu mereu puneam pe pervazul fererstrei, ori firmituri de paine ori seminte de mei ramase de la papagalul meu. Uneori mai suprindeam cate una mancand.
O zi buna!

| heartslow a răspuns:

Niste firmituri de paine inmuiate in lapte, dar sa fie firmituri; sau ar putea de asemenea sa-i dea niste seminte, dar doar miezul big grin funda?

| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

Vrabia de casa se hraneste cu seminte de tot felul, firimituri si alte resturi alimentare

| PinguinuL a răspuns:

Seminte mici mici.batting eyelashes
de porumbei poate thinking

| GirlsLove a răspuns:

Cu firmituri de paine si semintehappy

| claudiuclaus123 a răspuns:

Viermi si rame si alte larve big grin asta mananca vrabiutele