| kiduCrets a întrebat:

Una dintre prietenele mele s-a certat cu alta prietena deoarece o considera mai mult de rezerva si profita de ea, adica cand nu avea cu cine sa iasa iesea cu ea, ii imprumura o groaza de accesorii apoi nu ii le mai dadea inapoi etc. Dar prieteana asta a mea si-a dat seama ca profita si acum nu-si maii vorbesc.Intrebarea este cum se poate distanta, adica sa nu mai fie atat de apropiate ele? Ca ea a zis ca poate sa fie mai distantate dar eu nu prea crd.straight face

1 răspuns:
| Larisa a răspuns:

Daca tu vezi asta,asa cm e de fapt,ai putea avea o discutie serioasa, cu fata de care se profita, in care sa-i explici punctul tau de vedere despre relatia lor.In fond daca ea accepta asta probabil ca-i place sa fie folosita si apoi trimisa la plimbare.Mai sunt si oameni care au prea putin respect fata de sine si se lasa folositi de buna voie, siin acest caz nu ai ce face.