| Etro a întrebat:

Unde pot da mai departe de la filologie? Sau ar fi bine să mă transfer? Si ca ce as putea lucra dar sa primesc bani calumea?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă îți place domeniu de limbi străine să știi că poți găsii destule joburi în domeniu ăsta.
eu am terminat filo și apoi facultatea de litere pe engl-fr și am găsit o grămadă de joburi fără experiență în domeniu în tot felul de companii.
profilu din liceu nu e relevent cu mai nimic, maxim îți ușurează puțin admiterea sau bacu.

| sierra1 a răspuns:

"nde pot da mai departe de la filologie? " - teoretic, oriunde. Mai intervine ceva: cât te duce?