| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot fuma fara sa ma prinda parinti acasa? Ma gandeam in baie, dar nu miroasewinking? Help me plzz... sad

Răspuns Câştigător
| SMarius a răspuns:

Nu stiu cat de impotriva fumatului sunt parintii tai,daca sunt sau nu fumatori...dar nu risca sa fumezi in casa! orice ai face tot or sa se prinda,mai ales daca sunt nefumatori...

fumeaza la scoala, in grup(stai cu colegii care fumeaza), fumeaza pe drum, in baruri, cafenele...gasesti tu! si nu fuma exagerat, si atunci cand nu trebuie sa fumezi! la un suc, la o cafea(mai ales cafea), intr-o pauza, cand te iau nervii...etc nu fuma doar sa termini tigara dupa tigara, pachet dupa pachet!
Sunt doar parerile mele... facu cum vrei.Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru SMarius):

Ok tot tu primesti funda esti expert pe tema fumatului laughing

11 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Cel mai bine e să nu rişti fumând în casă! laughing

| minaj a răspuns:

Du-te afara asa faceam eu si cand veneam in casa imi miroseau hainele plus mainile nu se ducea mirosul cu nici-un parfum. dar mai bine lasa-te de fumat stiu ca este acea placere. te simti bine dar sanatatea ta? nu-ti pasa acum ca esti adorescent/a dar cand vei fi mare si vei avea copii ce exemplu le vei da?!

| iann a răspuns:

Incearca si tu intr-un spatiu putin mai aerisit, gen balcon. sau gaseste si tu motive sa iesi pe scara blocului, gen sa duci gunoiul etc... happy

| anonim_4396 explică (pentru iann):

Pai si daca ma prinde cineva la gunoiera big grin Si pe balcon nu pot fuma deoarece...sunt ai mei acasa si logic ca o sa ma intrebe unde sunt sau ce fac acolo cryingcrying

| iann a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau de exemplu eu astept pana mai tarziu cand adorm ai mei (verific asta ca sa fiu sigura) si fumez in camera pe geam cu lumina stinsa ca sa creda ca si eu la randul meu dorm. alte idei nu mai am. cu baia nu iti recomand, sigur cineva care nu a fumat recent si intra in baie la cateva minute dupa tine o sa simta mirosul... sad

| anonim_4396 explică (pentru iann):

Mda...cam nasol pentru mine, oricum mersi pentru sfaturi happySingura solutie e sa fumez printre blocuri cand vin de la scoala

| anonim_4396 explică (pentru iann):

Dar daca dau cu spray de ala in baie se mai simte mirsoul si deschid geamul?

| iann a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil. daca nu intra nimeni imediat, si are timp sa se aeriseasca (mai ales ca acum e iarna si e rece), e posibil sa ai noroc... tu stii cel mai bine daca ai tai stau si te urmaresc prin casa big grin

| anonim_4396 explică (pentru iann):

OKhappy

| Ana_4223 a răspuns (pentru iann):

Fix asa ca tine fac si eu astept sa se culce parintii mei iar apoi fumez o tigara in camera mea, mai ales vara iarna nu prea ca intra frigul, dar ma furisesz la bucatarie laughing