| Alloneforever a întrebat:

Unde pot sa ma angajez și cam ce salariu primesc daca nu am experiența? Sunt clasa a 12 a, vreau sa ma mut singur și am nevoie de bani pentru ca părinții mei sunt despărțiți și nu primesc bani de la tata deloc, iar mama abia imi da 2-3 lei.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca undeva la mall sau la Mc, KFC sau chiar la curierat, pentru inceput. Iar raspuns, la a doua intrebare, pornind de la salariul minim pe economie, in sus.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti primii salariul minim pe economie, cel a unui necalificat.

| Teo29 a răspuns:

Discuta cu prieteni seriosi/rude din Germania, Belgia, Danemarca, etc. si fa-ti un viitor acolo. In Romania, ţară tip wc, o sa lucrezi pe 1600 lei, dai 800 chirie, 250 utilitati, 700 mancare, fa tu calculul.