| anonim_4396 a întrebat:

Unei fete de 14 ani cam ce parfum i s-ar potrivi
Ea este putin timida si copilaroasa

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parfumurile se iau cu proba pe pielea celui care-l va purta, pentru ca, chimia corpului poate face ca cel mai scump si mai rafinat parfum, sa miroasa a rahat, pe pielea cuiva si sa miroasa diafan pe pielea alteia.
Parfumurile si sapunurile nu se fac cadou!

| Violleta2022 a răspuns:

Unei fetite de 14 ani, poti sa-i cumperi o bratarica de argint, sau un lantisor cu pandant, o bluzita, o poseta, o pereche de manusi daca-i cunosti culoarea favorita, o caciula mai smechera, sau un set caciula-fular.

| vocea a răspuns:

Nu merge pe ideea sa cumperi un parfum daca nu stii ceea ce isi doreste.
Daca are unul preferat si stii ca pe ala il vrea atunci il poti lua pe acela.