| elcosmin a întrebat:

Uneori am probleme in familie, si chiar simt ca ma schimba mult. In sensul ca le suport de prea multi ani si... simt ca se aduna o rautate in mine. Chiar vreau sa-i spun mamei mele sa se desparta de tata dar mi-e frica sa n-o afecteze. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Idonthaveanameforthis a răspuns:

Mai bine nu ii spui, e destul de mare mama ta ca sa stie singurica daca vrea sa se desparta sau nu de el. Termina-te cu dramele astea

1 răspuns:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Toți am avut probleme cu părinții în adolescență, dar nu te gândi că dacă îți desparți părinții, îți va fi ție mai bine, pentru că nu e așa. O știi pe aia cu "taci și-nghite"? Într-o zi o să crești și o să te poți educa singur și cel mai bun lucru din tot ce ți se întâmplă este că înveți cum să nu te comporți cu copiii tăi.
Când vei crește și le vei reproșa anumite lucruri, poate vor înțelege că au greșit și le va părea rău.