| Ghiya444 a întrebat:

Urasc scoala si nu mai stiu ce sa fac.
Sunt clasa a noua. Colegii sunt ciudati si neprietenosi, profesorii nu ne predau mare lucru si parca special ca sa ne ia la meditatii si sa le dam cadouri si bani.
In clasa in care sunt nu am absolut niciun prieten.
Sa ma mut nu e o solutie, din mai multe motive pe care nu as dori sa le mentionez.
La scoala ma duc 6 ore pe zi si pur si simplu nu fac nimic acolo, decat uneori mai desenez prin pauze pentru ca chiar nu am cu cine sa vorbesc in clasa aia de animale.
Voi ce ati face in locul meu?

6 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Încearcă sa gasesti o persoana cu care sa te împrietenești, trebuie sa fie cineva cât de cât Ok happy

| Ghiya444 explică (pentru ℓαυяα):

M-am impretenit cu vreo 2, dar ei nu vorbesc intre ei. In plus cand ei se duc sa voebeasca cu altii eu nu pot veni cu ei deoarece eu nu vreau sa vorbesc cu ciudati

| sierra1 a răspuns:

Du-te dom'le și te plimbă prin parc și sparge semințe, de ce să-ți mai pierzi vremea prin școală?

| Andreeush a răspuns:

Ai o problemă.
Cred că e imposibil să nu găsești măcar un coleg cu care să te înțelegi.
Problema ta este că nu știi cum să te integrezi într-un colectiv și preferi să stai retrasă de restul lumii.
Fii mai creativ, mai comunicativ. Încearcă să îți cunoști colegii, să comunici cu ei.

| Ghiya444 explică (pentru Andreeush):

Vere, eu pana sa ajung la liceu eram unul dintre cei mai populari din scoala. Eu chiar am avut si inca mai am prieteni. Am tinut legatura foarte bine cu prietenii din fosta scoala.
Dar colegii de acum pur si simplu au ceva...nu imi dau seama...sunt extrem de diferiti, poate chiar putin autisti. Daca as fi fost un antisocial si in 5-8 as mai fi inteles.
Deci problema e la ei, nu la mine.

| Demidol a răspuns:

Daca "aia nu, aia nu", ce sfaturi astepti?