| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Am un aparat foto Samsung si azi am facut doua poze dupa care le-am sters cand s-o sterg pe ultima s-a inchis ecranul si aparea gen cum apare la tv cand n-ai cablu din spate daca stiti ca niste "puricei". M-am speriat apoi am inchis aparatul dat din pacate obiectivul a ramas deschis si nici ecranul nu se mai deschide. Stiti ce as putea face deocamdata nu-l pot duce la reparat dar nici nu stiu daca se poate repara

1 răspuns:
| Aayan a răspuns:

Buna.
In primul rand, depinde si de cat timp il ai; stii prea bine ca nimic nu dureaza o vesnicie.
In al doilea rand, incearca sa ii schimbi bateria.
Cel mai sigur ar fi sa il duci la reparat, pentru ca se poate repara.