| kissssikutza a întrebat:

URGENT!
Buna TPU as vrea sfatul vostru cu clasa am hotarit sa mergem in excursie si nu ne putem hotari anume unde. Ajutati-ne poate stiti locuri minunate in Moldovawinking pote ati vizitat anumite locuri si v-au placut extrem de mult! va rog fara muzee big grin Funda

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună. Eu sunt din Moldova, și ți-aș sugera să mergi în Suceava.Chiar ai ce vizita. Muzee, mănăstiri( de ex: Mănăstirea Putna), și multe altele.

| Sadop a răspuns:

Iasi, Suceava, Piatra Neamt!
3 orase superbe.
Daca vrei iti pot spune si ce puteti vizita.

| kissssikutza explică (pentru Sadop):

Am nevoie de locuri de vizitat din Moldova!

| Etiene a răspuns:

Faceti un tur al manastirilor din Bucovina; Putna, Sucevita, Voronet. Luati o harta si stabiliti-va locul(locurile) turistic(e) intro zona superba, cu oameni primitori, cu posibilitati de cazare la pensiuni agroturistice cu preturi rezonabile.

| anutzaEu a răspuns:

La cetate!
E super acolo eu ma urcam pe ziduri!

| COOLGIRL14 a răspuns:

Un loc superb de vizitat este comuna Dorna Arini.Acolo sunt peisaje superbe. Pute-ti vizita manastirea Acoperamantul Maicii Domnului http://dorna-arini.ro/ vsi plus alte biserici din imprejurimi!