| Raulix19 a întrebat:

URGENT! Ce se poate intampla daca ma reclama la politie cineva din alt judet?

2 răspunsuri:
| Arrum a răspuns:

In primul rand trebuie sa clarifici problema si sa vezi daca nu este doar o asemanare de nume cu infratorul sau poate doar a gresit reclamantul numele.
In caz contrar iti poti angaja un avocat cat mai urgent dac nu ai unul personal deja.

| Shine_Alexaa_1990 a răspuns:

Depinde de fapta pe care ai facut-o. Daca e ceva mai inofensiv nu se deranjeaza cei de la politie dar daca e ceva gen furat un lucru, batut, hartuit sau umor atunci da.Dar daca e ceva usor atunci stai linistit.