| Aly28 a întrebat:

Urgent, fundahappyVreau sa donez bani pentru o asociatie, pentru asta am nevoie sa-mi fac cont la banca? sau pot doar depune banii, simplu?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
pentru a dona bani nu ai nevoie sa ai tu cont! trebuie sa aiba cont cel caruia vrei sa ii donezi!
mergi cu numarul lui de cont si pui banii acolo! eventual ca ai nevoie de buletin dar nimic mai mult!

3 răspunsuri:
| SimoDR a răspuns:

M achinuiam degeaba sa iti raspund la mesaj, ca nu merge. deci: daca cunosti numarul contului, te duci la o banca, oricare si spui ca vrei sa depui o suma in contul ala. Le spui ca nu ai buletin ca e la schimbat, dar ca stii CNPul. Sa il stii, ca ala e unic si nu se schimba niciodata, este ca o amprenta personala scrisa, daca vrei. unele banci incaseaza direct la ghiseu, altele au formulare de completat, dar niciunele nu au de ce sa iti ceara seria si numarul buletinului, pentru ca doar asta ar putea sa ia din el. restul, cum e CNP, nume, adresa, poti sa le spui tu, direct. Succes.

| MarYus20 a răspuns:

Nu e nevoi doar sa ai numarul de con de la acea persoana, uite aici un numar de cont ajutaci copii orfani s invete si ei la o scoala. RO64INGB0000999902461134

| Lora13 a răspuns:

Nu vrei sa donezi pentru cineva care isi doreste sa continue studiile si nu mai are posibilitatea?