| Dianna_4753 a întrebat:

Urgent! hy TPU Am o mare problema am nev de sfaturi nu de rautati. Sunt in clasa a 13 (profesionala) sem al 2 am fost exmatriculata din cauza absentelor acum 5 zile. Se mai poate face ceva? in sensul sa obtin retragerea dosarului sau ceva anume pentru a nu trebui sa repet anul in toamna? Stiu ca dupa 5 zile se poate depune la secretariat o contestatie scrisa prin care se poate anula exm. Dar eu am aflat doar azi si au trecut deja acele 5 zile. Din cate mai stiiu exm se face prin semnatura scrisa si mai ales anuntarea parintilor sau a persoanei in cauza. Eu nu am fost anuntata prin nici o cale nici de catre colegi nici de catre vreun profesor sau diriginte. Se poate face ceva pentru a nu repeta anul? Totusi mai e o luna stiu ca nu sunt in masura sa vorbesc dar macar se putea anunta ca va fi consiliu si se putea rez situatia cu motivari. dar nu asta conteaza acum. mai pot face ceva?

3 răspunsuri:
| BloodPrison a răspuns:

Cu motivarile nu mai merge, vezi ce poti discuta cu directorul caci alfel asta e

| DannySteel a răspuns:

Incearca sa vorbesti si u cu directoru`ca daca are boala pe tine degeaba faci contestatiewinking

| Dianna_4753 explică:

Cine a spus ca directorul are boala pe mine? In fine asta e logic ca trebuie sa vb cu cineva de la scoala mai precis diriginte dar intreb pers care au trecut prin asta este permisa retragerea dosarului? macar sa nu fie scris exmatriculare sau. nici nu stiu cum o sa arate acel dosar o sa`mi scrie doar 12 clase? nu mai inteleg nimic pana maine cand ajung la scoala vreau sa aflu mai multe detaii sunt nelinistita