| anonim_4396 a întrebat:

Urgent!

pe mama mea o doare foarte tare maseaua, ce poate s ia ca sa ii treca?(dar nu algocalmin)

1 răspuns:
| Alyceee a răspuns:

Sunt o multime de "tratamente" pentru durerile de masea, dar te asigur ca cel mai bun este o vizita la dentist. Daca nu vrei algocalmin pe motiv ca nu trece durerea, incearca cu algocalmin fiole(le pune acolo pe masea si trece durerea in maxim 5 minute), ori vidan, ketonal, sau antibiotice daca are abces.
Sau daca nu trece si nu trece, o gura de rachiu sigur o va mai linisti, cel putin pentru un timp.