| EllaChanLove a întrebat:

Urmează să fiu boboacă la liceu. Am câteva colege foarte enervante. Au aere, comentează la toată lumea și sunt și bătăușe pe deasupra. Nu știu cum să le închid gura. Nu știu cum să le fac față. Toți băieții sunt gură-cască după ele. E chiar deranjant când se iau de mine fără motiv. Nu știu cum să procedez împotriva lor. Am încercat să le ignor deja, dar e și mai rău. Își bat joc de mine în continuu. Nu știu ce să mai fac...

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Te vad drept o concurenta serioasa. adica mai pe shleau : le faci
" umbra "
-sa nu vada ca te supara comportamentul lor
- sa nu faci confidente despre viatata personala nimanui
- sa nu renunti la ce ti-ai propus, nu le da satisfactie, mrgi cu capul sus, senina si fa-e ca nu pricepi si nu te afecteaza deloc comportamentul lor, vor obosi.