| EllaChanLove a întrebat:

Urmează să fiu boboacă la liceu. Sfaturi? Cum aș putea să le fac față fetelor fițoase (excluzând răspunsurile cu "ignoră-le" sau "nu le băga în seamă", pentru că NU funcționează. Se bagă singure în seamă și dacă nu le fac față mă iau de fraieră... Cum mă fac plăcută de profesori? (și de colegi)
E adevărat că va trebui să depun mult, mult mai multă muncă ca și până acum?
Cum sunt de fapt seniorii? E adevărat că se cred cu mult superiori bobocilor?
E posibil să se ia de mine și dacă nu le fac nimic?
La științe sociale la orele de română faci mai multă gramatică sau mai multă literatură?
E adevărat că în general profesorii de liceu sunt mai duri?
Aștept răspunsuri cât mai ample, mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca stii engleza uita-te la video-ul asta
https://www.youtube.com/watch?v=HahZVr5W0ag&t=469s
Zice foarte bine ce zice, tipa e o femeie cu diploma in psihologie deci nu vorbeste prostestte.

1 răspuns:
| 1231242 a răspuns:

Esti cam comunista tu asa fel, sa-ti explic si de ce, sloganul comunistilor era "cantitatea in detrimentul calitatii" sper sa intelegi la ce ma refer prin asta.In fine, sa revenim la problema ta, deja ai toate raspunsurile nu le bagi in seama, zici ca ele faci ca tine si sa nu iti pese de ce zic ei.Da, stiu ca suna foarte comun dar efectiv nu ai ce face mereu exista oameni care nu te suporta.Nu uita totul pleaca din interior spre exterior,adica daca tu esti frumoasa si o persoana iti spune ca esti urata, asta nu inseamna ca esti urata, dar te poti transforma in urata daca le crezi cuvintele.Ce pot sa iti mai spun, un ghid al adolescentului perfect nu exista, stai linistita ca va trece si [erioada asta.