| inflicted a întrebat:

Va e frica de ce se intampla cu coronavirusul?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Seamana a manipulare.

| Andreeush a răspuns:

Eu m-am cam săturatde astfel de știri.
Au mediatizat prea mult virusul acesta, vor să creeze panică.

| aXy99 a răspuns:

Ce se intampla cu el?

| Eireann a răspuns:

Nu. E o gripa si cum se intampla cu toate bolile afecteaza mai mult persoanele vulnerabile, cu sistemul imunitar slabit, varstnicii, cu alte boli cronice. Aceste persoane pot sa moara din pacate dar ar fi putut sa moara si din o pneumonie sau o infectie urinara. Te speli pe maini, eviti aglomeratia, mananci sanatos si daca observi simptome te autoizolezi. Nu e Ebola sau ciuma bubonica sau holera. O sa fie ok.