| KiddaSiAtat a întrebat:

Va mai amintiti prima zi de liceu? Cum a fost aceasta? puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Naspa laughing numai ciudati vedeam prin clasa laughing asta in prima zi ca in a doua zi ne cunosteam de ani de zile laughing

| HandsOfTime a răspuns:

Prima zi de liceu a fost anul trecut deci imi amintesc foarte bine cum a fost.A fost ca in filmul Scary Movielaughinglaughing.Am o clasa plina de baieti deci iti ai seama cum m-am speriat cand am vazut ca suntem doar 8 fete in toata clasa.Prima zi s-a dus destul de repede, a doua zi a fost mai buna fiindca am inceput sa-mi cunosc colegi si nu erau asa rai.Acum radeam cu toti de prima zi de liceu.

| mFlorian a răspuns:

Cam ciudat avand in vedere ca m-am pierdut prin liceu cautandu-mi clasa laughing

| ThePoet a răspuns:

Da, imi amintesc. A fost singura zi cand n-am crezut ca toti colegii mei sunt niste cretini. Incepand din a 2-a deja mi-am dat seama ce colegi am. Cum a fost ziua? Pai imi amintesc ca era soare, pana mea, canicula din aia naspa si am venit in tricou si in pantaloni scurti la festivitate, o gramada de vorbe aiurea de la preot, primar, director etc. Totul s-a petrecut exact in stilul jalnic si comunist romanesc, iar dupa aia am fost dusi toti in clasa unde ne-am asezat aiurea in banci. A venit diru` si a zis din prima ca trebuie sa ducem bani. Unii idioti venisera cu mama si tata de mana, nu cumva sa se piarda, asa ca parintii au aruncat cu bancnotele pe diru`. Dupaia ne-o lasat acasa. Fenomenala zi, nu?

| Xtadelo a răspuns:

Inca nu stiu. happy
Succes bobocico!winking

Răspuns utilizator avertizat
| ilovei a răspuns:

Da,imi amintesc
a fost frumos...am avut emotii,nu imi cunosteam colegii,ma cam pierdeam prin liceu,nu stiam unde am clasa,cine e diriginte,daca e bun/rau.
dar a fost ok, ziua a trecut foarte repede, am mers in clasa, ne-am cunoscut si diriga ne-a dat orarul, apoi am mers la un suc. este exact ca in clasa 1 si 5:d
succes!

| 35zone a răspuns:

In prima zi am asteptat sa se termine festivitatea la care nu am fost atenta, nu am auzit sala unde invat, astfel a trebuit sa intreb in stanga si in dreapta.
Am facut cunostinta cu unii colegi, ne-au dat manualele si dupa liber.