| HarukoMariusDaniel a întrebat:

Va place sa cititi?
Daca da, care e ultima carte citita si ce genuri preferati?
Daca nu, argumenteaza de ce nu iti place.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Citesc pentru ca este cel mai bun mod în care pot trai mai multe vieti fara sa o parasesc definitiv pe a mea. " - deci da, imi place sa citesc. Mai ales ca oricat zgomot ar fi in jurul meu pur si simplu nu mai aud nimic cand citesc. Ultima carte citita a fost " Primii mei blugi ", este destul de amuzanta. Acum mi-am luat cateva carti de Agatha Christie in format pdf - as fi preferat o carte in " coperti si pagini "/ carne si oase laughing

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Da,îmi place să citesc.Cred că am străbatut toate genurile de la romantic la horror, de la aventură la romane polițiste plus sf.
Nu am un gen anume, însă povestea trebuie să fie autentică, fără descrieri inutile și să mă facă să nu vreau să o dau joc din mână.
Teoretic ultima carte citită e Din înţelepciunea lui Tyrion Lannister de George R.R. Martin, dar e mai mult o lectură prea rapidă și scurtă, așa că practic e primul volum Miss Peregrine căminul copiilor deosebiți.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu-mi place sa citesc carti. Am lucruri mai importante si mai bune de facut cu timpul meu.
PS: Nu citesc carti, citesc alte chestii.

| Richard01 a răspuns:

Ultima carte citita,, Habar nu am"

| Dinamitæ a răspuns:

Eu am citit ultima carte "În numele trandafirului".dar prefer mai mult un roman poliţist.

| HarukoMariusDaniel explică (pentru Dinamitæ):

Interesant! Care este scriitorul tau preferat pentru romanele politiste big grin?

| Dinamitæ a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Eu nu am un scriitor preferat..Toti îmi plac.
Dar cel mai mult e James Patterson.