| idkpisi533 a întrebat:

Va rog ajutați-ma nu mai stiu ce sa fac..Deci sunt urata, efectiv sunt urâtă deci am sa va spun cum arat si ce mi s-a întâmplat.
-am ochii albastri
-am parul saten
-sunt îngrijită
-si imi fac sprâncenele si genele
-chestia e ca am nasul urat, e foarte mare..si de asta isi bat joc oamenii de mine.

Pe clasa a 3 a un baiat imi zicea ca am nasul de vrajitoare. Iar pe clasa a 4 a am decis sa-i spun mamei de lucrul acesta, pentru ca gen eu nu prea spun la mama cand cineva isi bate joc de mine sau ceva, tin in mine.
Iar acum pe clasa a 5a 3 baieti isi bat joc de mine, intr-un fel ca am nasul de vrajitoare, sau ca e prea mare, si eu sunt constienta de asta dar nu stiu ce sa mai fac.
Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| ELlYUtZa a răspuns:

Heii, nimeni nu este urat/a. Fiecare este frumos in felul lui/ei. Gandeste-te, ca tu nu trebuie sa te iei dupa "gura lumii", trebuie sa te simti bine in pielea ta. Cine te place, te place asa cum esti. Cei care isi bat joc de tine nu gandesc deloc, deoarece eu nu cred ca ei sunt perfecti. Fiecare avem cate un defect. Chiar nu trebuie sa te superi si sa tii in tine vorbele aruncate aiurea de catre altii.
Sunt conatienta, ca nu raspunsul acesta il astepta-i, dar macar sper ca te-am facut sa crezi in tine si sa nu mai pui la suflet toate prostiile aruncate, dintr-o parte in alta catre tine. :* Cine te place, te place asa cum esti, naturala si frumoasa.

2 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Nu ii mai baga in seama pe toti idiotii. Toti oamenii au dreptul sa comenteze asa cum tu ai dreptul sa le spui nu te intereseaza parerile lor. Nu mai fi complexata. Da stiu este usor sa ii spui unei persoane cu o problema sa nu se mai complice, insa iti pot spune ca nu are rost sa iti facea atatea probleme din cauza unor pareri. Pentru ca sunt niste simple pareri pe care ei le folosesc ca sa te raneasca. Ei stiu ca te ranesc si de asta continua. Stiu unde sa te loveasca. Uita de aceste persoane. Incearca sa faci abstractie de opinia unor persoane care nu merita atentia ta.

| Chubby2104 a răspuns:

Puisor, chestia asta se rezolvă doar cu interventii plastice sau cum sau cum se numesc ele, dar nu trebuie să suferi din cauza asta. Multe fete ai alte probleme mai grave. Învăță să te iubești așa cum ești, cu bune sau rele.