| Roooooooberto a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA, sunt student in anul 2 la UMF Craiova,Medicina Generala,loc la buget. Problema mea e ca nu-mi place deloc aici,iar orasul acesta imi induce o stare de depresie continua,nu prea cunosc pe nimeni aici,nu am reusit sa-mi fac prieteni in primul an(vin de la tara).Si m-am hotarat sa dau la UMF Carol Davila din Bucuresti(avand prieteni si rude in Bucuresti),dar nu stiu daca am voie, eu fiind la o facultate de medicina sa dau admitere la alta, adica in caz ca as intra acolo buget/taxa cu siguranta as ramane si mi-as retrage dosarul de la asta.VA ROG AJUTATI-MA!

8 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Nu pierde doi ani de medicina! si de viata
incearca sa te transferi

| Roooooooberto explică (pentru Ara997):

Practic pana acum e doar unul și nu pot pentru ca e 6000€ taxa

| Ara997 a răspuns:

Inteleg, hai sa disc pe privat

| Rotazi a răspuns:

Ai voie. Dar de ce nu incerci un transfer? Ca sa nu pierzi anii facuti.

| Roooooooberto explică (pentru Rotazi):

E 6000€ taxa

| Rotazi a răspuns (pentru Roooooooberto):

Mult. De aia e bine sa nu pierzi anul. Intereseaza-te de transfer. Daca nu se poate, atunci dai examen. Oricum, pentru anul acesta e deja tarziu. Sper ca nu ai renuntat la anul acesta doar pentru ca nu-ti place orasul.

| Roooooooberto explică (pentru Rotazi):

Nu am renunțat, dar mă gândesc la asta și nu e vorba de oraș, e vorba ca sunt și singur aici si nu am niciun sprijin si eu sunt genul sensibil care se sprijină pe oameni și mai stau și la cămin și știu ca toată lumea sta și poate, numai ca eu chiar nu pot, nu e pentru mine

| Rotazi a răspuns (pentru Roooooooberto):

Ar trebui sa te adaptezi. Nu vor fi parintii mereu langa tine. Va trebui sa te descurci si singur in viata. Fiind deja la facultate, e cazul sa te integrezi in societate. Poate zici ca raspunsul e dur. Nu, asta e realitatea.