| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma urgent, am o problema. As dori sa imi rasupunda cineva care a facut scoala de soferi si stie bine. In august urmeaza sa incep scoala de soferi.In primul rand trebuie sa fac controlul acela la ochi si urechi si vreau sa stiu daca este posibil sa nu il iau si in ce consta. Eu sunt mai timida de felul meu si vreau sa stiu daca trebuie sa il sun pe instructorsa vorbesc cu el cand fac orele,cand o sa dau sala,orasu, etc. si cum sa vorbesc cu el(adica cum sa il salut,etc.). Am inteles ca la inceput se fac cateva ore de legislatie, acolo ce trebuie sa fac si o sa fiu doar eu sau mai multi? Cand sa incep orele de condus ce o sa ma invete prima data? Mentionez ca eu habar n-am sa conduc, nici nu stiu sa pornesc masina.Trebuie sa conduc cu cineva inainte sa invat putin sau nu este nevoie? Si cand o sa ma duc la ore o sa fiu singura cand conduc? Pentru invatat am o carte din 2011, trebuie sa iau una din 2013 sau e buna si aia? Si cate ore de condus se fac, cat o sa dureze scoala? Mie imi este cam frica sa conduc adica daca nu am condus niciodara nu stiu cum e, este greu sa conduc? exista posibilitatea sa nu pot sa invat sa conduc? Si cum as putea sa invat mai usor teoria si ce trebuie sa stiu mai bine si cand sa ma apuc daca eu fac 18 ani prin septembrie. Va rog sa imi povestiti tot ce stiti in legatura cu scoala de sofieri. Daca mai gasesc pe cineva pot sa iau sa facem scoala impreuna adica sa ne ducem la conduc impreuna ca nu prea as vrea sa fiu singura? O sa dau funda! Va multumesc tuturor!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Parca nu esti iesita in lume de pui intrebarile astea. Il saluti cu buna seara sau buna ziua daca e dimineata si el iti zice ce ai de facut, mergi la marginea orasului si faci un drum in afara localitatii sa te obisnuiesti cu comenzile apoi zilele urmatoare te asteapta nebunia din oras unde multi iti vor taia calea, nu pun semnalizare, etc. Ce e important sa stii la examen cand trebuie sa te controlezi si sa ai grija cu cine dai, daca cade un nesimtit de politai nu te prezinti.