| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutoor.Am vorbit cu cineva pe Facebook,foarte suspect.A zis ca omoara lumea,si a vrut poze cu mine,a zis ca se mastu_rbeaza,si multe,si a zis ca poate orice despre mine, a dat cerere prietenilor mei, mi-am dezactivat contul.Va rgo cineva cu care sa vorbesc.

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Calmează te.laughing Ai auzit de pechinezi cu aspect de cane corso?happy Sunt la fiecare pas, dă-i block şi atât. Dacă te ameninţă, şantajează cu ceva, ai grijă totuşi cu cine umbli pe afară că poliţia nu se bagă în aşa ceva din moment ce e cont de vrăjeală şi nu ai păţit încă nimic + că nu ai un nume pe care depui sesizarea. Ai grijă de tine, oricum nu se întâmplă nimic, poate-i un fraier de la tine din clasă care are chef de caterincă.
Doar dă-i block.happy

| anonim_4396 explică (pentru NAT0):

Am vazut o postarea pe Facebook despre el/ea ca e hacker, are vreo 5 conturi la fel...ce sa zic, nu situ.

| NAT0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi ce dacă, ţi-a dat vreun link ceva să-l accesezi?
Dar calmează-te că e plin drumul de hecări de buzunar.laughing
Adică nu ştie oricine, pe internet toţi sunt zmei iar în realitate pielea plii.happy
Din moment ce îi dai block şi îl ignori nu are ce să se întâmple.happy
Oricine e necunoscut şi primeşti cerere, îl ignori, setează totuşi dacă vrei să te simţi mai în sigranţă, profilul pe privat.

6 răspunsuri:
| Elide a răspuns:

OMG! Fa.ti bagajele si i.ao la sanatoasa rolling on the floor că nu vei mai apuca ziua de mâine, mare chestie ai dat de un psiho pe.acolo! Oricum e lumea plina de ei laughing rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Elide):

Chiar ma speriasem, imi trebuie timp sa gandesc si sa inteleg.Acum I-am dat block si l-am sters de la prieteni. big grin

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ai facut, eu odata tot pe TPU găsisem o întrebare cum sa spargi conturi de Facebook? și am văzut în răspunsuri nu mai știu cum il chema dar era hacker isi lăsase id ul acolo ce sa fac mai mare prostie l.am adăugat pe messenger laughing și i.am zis sa-mi spargă contul nu stiu cui mi.a cerut bani și i.am zis că nu.am de unde sa.ti dau laughing eram și mica pe urmă mă amenință că.mi intra in PC că o sa-mi strice PC.ul în secunda 2 am scos PC ul din priză și netul am înghețat de fica laughing rolling on the floor

| JackNapier a răspuns:

Vorbeste cu Dumnezeu. El te va asculta. Te pup, cu credinta in suflet si cu rugaciune. Astept funda.