| AnemonaP a întrebat:

Va rog, am o problema serioasa, nu o luati ca pe o gluma, mi-am cumparat un card de 2 gb si a costat foarte mult, si in telefonul meu cardul se baga sub cartela si s-a blocat de 2 ori si l-am scos cu greu, si l-am pus odata corect si cand am deschis telefonul a aratat semnul ca este card, dar nu pusesem cartela, cand am pus cartela nu mai arata cardul, l-am scos, l-am pus de foarte multe ori si nimic, si cand l-am pus altfel s-a blocat complet, am incercat sa-l scot, e zgariat saracul de el si era aproape sa se rupe, s-a indoit rau si nu-l pot scoate rupt din telefon ca a costat foarte mult sad, Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
| TeoBizz a răspuns:

Uf.sad e foarte naspa. mi s-a intamplat si mie cv asemanator. Zic sa te duci la un magazin unde se ocupa cu reparatu telefoanelor. O sa ti-l scoata ei, daca se mai poate face ceva. Un card MicroSD, din cunostintele mele, costa cam 20 de lei:-s. Si e printre cele mai bune, cum spuneam, din cate stiu eu. Daca ai dat mai mult atunci e cam naspa.
Sper ca te-am ajutatkiss.

| AleCris a răspuns:

Salut incearca sa il scoti sa cureti sloturile de la cartela si card cu o pensulica si incearca sa le bagi pe amandoua odata daca nu incearca sa te duci sa ti-l bage la magazin ca sa vada si ei ce marfa au... bafta

| Piticot09 a răspuns:

Zic ca cel mai bine ar fi sa mergi la magazinul acela, de unde ai luat cardul si sa le spui celor de acolo situatie.Banuiesc ca te vor ajuta ei si probabil iti vor schimba si cardul.Nu stiu ce sa zic.Multa bafta!