| RoseAndBiia a întrebat:

VA ROG CITITI! Deci ieri m-am culcat. ca intr-o zi normala nimic neobisnuit si aproape adormisem, cand aud televizorul face ceva pe acolo. (woow ce explicatie ) adica nu se aprindea sau se stingea ca in filmele horror si mai stiu eu ce, dar a scos un sunet de parca i-a dat cineva un pumn sau ceva..si m-am trezit complet. Eu aveam geamul deschis si aud o femeie care canta foarte foarte tare " nanii nani puiul mamii. nani nani pui...lalalala ". La inceput am auzit doar " lalala" de abia dupa aia mi-am dat seama ca, canta unui copil. Problema e ca m-am uitat pe geam si nu a fost absolut nimeni dar m-am gandit ca poate nu o vad eu de copaci si nu stiu ce. M-am speriat si am vrut sa inchid geamul dar mai intai am mers in camera la maicamea cu simpla intrebare " Um... e o femeie nebuna pe strada? ". Am deschis geamu sa auda si ea si de pe geamul din camera ei nu s-a auzit nimic straight face Apoi am mers cu ea pana la geamul din camera mea si eu am auzit TARE si CLAR " nanii nani puiul mami " si maicamea zicea ca nu a auzit absolut nimic ceea ce ma speria si mai tare si credeam ca sunt nebuna. Cand m-am pus din nou la geamul inchis tot se vedea o umbra mica care face litera " A ". Probabil era doar o frunza dar m-a speriat tare. Ziua urmatoare, adica azi am cautat pe net " 20 iunie fantome " si tocmai am aflat ca ieri a fost solstitiu de vara. GLUMESTI? tocmai vorbeam cu o colega acum o luna despre asta. Ea mi-a spus " sa nu iesi afara in solsitiu de vara ca cica se aud si se vad lucruri naspa ". Eu ieri habar nu aveam ca e solsitiu de vara
Deci intrebarea e, exista o legenda a solsitiului de vara? Cu fantome sau nu neaparat. legende
Sau sunt eu nebuna?

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu am auzit in viata mea de solsitiu de vara laughing Oricum, ciudata intamplare, foarte tare.

| thegatekeeper a răspuns:

Nebuna nu cred ca esti, din moment ce iti dai seama ca nu ai visat si in plus, ai auzit pe cineva cantant cand era si mama ta acolo. Uneori se intampla lucruri bizare care au totusi o explicatie, mai mult sau mai putin accesibila, mai simpla sau mai complexa, mai credibila sau mai putin credibila. In legatura cu solstitiul nu stiu nimic, habar nu aveam ca "se spune" ceva despre ziua asta. Oricum, nu prea ai de ce sa te temi, fiindca de cele mai multe ori, chiar daca se petrec lucruri mai ciudate, nu are cu ce sa te afecteze pe tine. Incearca sa le ignori sau sa "le studiezi", daca reusesti sa treci peste teama.

| William a răspuns:

Prostia omeneasca nu are limite. Sa tii minte asta. Nu exista fantome iar legendele astea sunt inventate.

| ionutZzG30 a răspuns:

Da e adevarat lasa prosti da sa mai auzit despre intamplari din astea, dar lasa de dorit daca au fost fantome sau cine sti ce dar e adevarat cu solstitiu, mintea iti joaca feste atat nu exista nimic.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Nu esti nebuna, doar neexperimentata si neinformata dar daca imi citest comentariul te rog sa nu te informezi pe net fiindca sunt bazaconii acolo si cele mai multe 94% inventii. Daca vrei sa nu toi se mai intample asta iti sugerez doar sa porti mereu ceva sfintit la tine sau sa nu uiti sa te rogi si sa te impartasesti cand trebuie. Daca tot nu iese cu asta inseamna ca-i ceva destul de puternic si iti trebuie ceva mai mult...
Oricum, ai grija la solstitiul de vara si cel de iarna pentru ca atunci se intampla cele mai "interesante" lucruri.happy

| OnaOnna a răspuns:

Se intampla tot felul de chestii ciudate :-s, faza cu televizorul se explica : tu probabil ca tocmai il stinsesei si el este incins big grin ecranul lui cand incepe sa se raceasca pocneste, e ceva normal :-) dar faza cu geamul... mi se pare ciudata rau, nu am auzit de legenda asta cu silstitiu si nu cred ca esti nebuna big grin si mie mi se mai intampla lucruri din acestea inexplicabile.

| Mihai76992 a răspuns:

Unele fenomene nu au o explicatie.

| Tzapa97 a răspuns:

Nu te panica...Probabil totul are o explicatie rationala. big grin

| Cornel99 a răspuns:

Esti sigura ca nu ai visat?

| RoseAndBiia explică (pentru Cornel99):

Si eu credeam asta dar am intrebat-o pe maicamea daca chiar am intrebat-o ieri aia si daca i-am zis sa vina la geam si o zis ca da, s-o intamplat astalaughing deci nu n-am visat

| Cornel99 a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Eu odata am vazut o baba la geam da nu avea cum sa fie ca aia era moarta( cred ca imi juca mintea feste) sau odata am auzit un gemat dar era doar vecinul beat langa casa laughing

| elena778 a răspuns:

Sa stii ca mi s-a intamplat asa ceva. Eram la o prietena de a mea. Am adormit si cineva mi-a soptit ( nu vocea ei ) Stai acolo ...somn usor ..Ca eu o sa te omor. M-a facut sa rad si dn greseala am sculato pe prietena mea. Si i-am spus ca a rimat. Si am mai intrebato daca a auzit si ea acelasi lucru. Si a zis ca nu. M-am speriat si am intrebat-o daca sunt nebuna. Ea nu mi-a raspuns nimic. M-am culcat... Dupa s-a auzit un sunet. Ne-am sculat si dupa ne-am speriat. Am trezit parinti. A ciocanit cineva si cu toti am raspuns. Am spus in cor,, ALOOOOOO,, si ace persoana a raspuns cu,, DAAAA,, Noi am inchis repede usa si ne-am culcat. Si iar televizorul era aprins la filme horror. Eu nu mai pot de frica! Funda happy?