| VelvetLight a întrebat:

Va rog din suflet! ajutati-ma! acum chiar nu stiu ce ar trebui sa mai fac! in seara asta am fost cu niste prietene in vecini, in fata casei baiatului pe care il plac(ii voi spune xyz). acolo erau mai multi prieteni de'ai nostri. am inceput sa jucam adevar sau provocare si din vorba'n vorba mi-am dat din greseala drumul la gura si am zis ca unei prietene(care era de fata) ii place de un baiat(dar nu e adevarat), iar ea s-a enervat si a strigat in gura mare ca mie imi place de "xyz", lucru pe care el nu il stia. acum nu se mai poarta la fel ca inainte cu mine, nu mai e atat de dragut ci se poarta ca un oarecare. credeti ca asta e din cauza ca a aflat ca il plac? care sa fie motivul pentru care reactioneaza asa? va rog din suflet ajutati-ma! dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| LaRiiuU a răspuns:

Pai daca inainte se purta dragut, iar acum nu, este pentru cea aflat. Poate e socat si nu se astepta. Da-i timp iar daca vezi ca continua asa nu merita. Daca tot vrei sa insisti, vorbeste cu el intr-o noapte dar fara nimeni imprejur. Si spune-i tot ce simti tu.

2 răspunsuri:
| Iulian94 a răspuns:

Depinde de varsta, cunosc cazuri, poate baiatul sa simtit rusinat ca si cum ti-ai bate tu sau prietenele tale joc de el.Eu cred ca daca il placi cu adevarat ar fi bine sa te duci sa ii explici ce s-a intamplat si sa ii spui ca il placi poate si el simte la fel mai stii? Totul consta in comunicare! Succes

| VelvetLight explică (pentru Iulian94):

Avem amandoi 15 ani. nu'i problema de varsta