| NowForYou000 a întrebat:

Va rog, e urgent. Am o prietena care e insarcinata si mai consuma si droguri. Poate pierde sarcina din cauza lor?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu numai ca poate pierde sarcina dar imbolnaveste si copilul.
http://www.eva.ro/......36810.html

| AlleSss a răspuns:

Bună! Da, poate pierde sarcina, însă cel mai probabil nu o va pierde iar copilul va fi afectat. Încearcă să vorbeşti cu ea şi să îi spui că drogurile nu sunt o soluţie.

| J0B0MAT a răspuns:

Da,normal.Ar trebui internata intr-un centru specializat ca sa nasca un copil sanatos.

| LePotato a răspuns:

Bineinteles ca poate pierde sarcina straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta este o inconştientă.
În cel mai bun caz pierde sarcina, în cel mai rău o să condamne copilul să ducă o viaţă afectat de cine ştie ce handicap sau sindrom.
Şi nu doar copilul, ci şi pe ea, deşi, puţin probabil o să-l păstreze dacă în timp ce e însărcinată face asta.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

''În cel mai bun caz pierde sarcina...''- Cum poți afirma așa ceva? Nu te gândești că orice copil nenăscut își dorește să trăiască? Timp mai este pentru a renunța la droguri. Nu se știe dacă copilul se va naște cu handicap sau sănătos. Încă sunt speranțe!

Iar, pentru cea care a postat întrebarea: Vorbește cu ea și încearcă să o sprijini. De obicei, consumul drogurilor se datorează unui gol sufletesc. Nu cred că lua droguri că este prea fericită. Nu trebuie să fii indiferentă față de aceste cazuri!

| Coquinexta a răspuns:

Wiggle, wiggle, wiggle, saka laka raka, lasati femeile sa faca avort!

| pantera30 a răspuns:

E foarte grav daca va consuma toată perioada droguri poate face avort spontan sau copilul se poate naste cu malformatii grave sau cu boli neurologice. Cel mai bine e sa o duci la dezintoxicare si sa fi alături de ea poate nu isi doreste acest copil si consumând droguri vrea sa scape de sarcina. Mergeti si la un Pshiolog. Sa aibă grijă si la alcol si alimentatie. Si cea mai mica doza de droguri afectează dezvoltarea copilului. Multa sănătate si fi alături de ea sa poata scapa de acest viciu. La revedere!

| Dariana1999 a răspuns:

Da poate pierde sarcina.Sau,daca nu o pierde, copilul se va naste ori mort ori cu grave probleme de sanatate.