| Anonima975 a întrebat:

Va rog explicați-mi super detaliat cum se joaca septica românească.Am auzit foarte multe variante si sunt prea confuza. Vreau sa înțeleg odata cine da cărțile, cine câștiga, cand se iau carti. Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

E corect ce ai scris. 7 schimbă culoarea

detalii aici:

https://www.cumsejoaca.ro/......li-de-joc/

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune ce știi să vedem dacă e ok

| Anonima975 explică (pentru sierra1):

Se iau doar cărțile de la 7 in sus, in total 32.Se dau 4 la fiecare jucător. Se pune o carte jos(din pachet sau de la unul din jucători?) si peste ea se pune ori una de aceeasi culoare, ori de acelasi număr. Daca iese doier se iau 2 cărți(cand se ia o carte?) si trebuie sa adun cărțile sa am cat mai multe sau câștiga ala care ramane fara cărți in mana?

| Anonima975 explică (pentru Anonima975):

Cand iese 7 ce se întâmplă?

| Anonima975 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc super mult!

| sierra1 a răspuns (pentru Anonima975):

Să fii iubită!

| sierra1 a răspuns (pentru Anonima975):

E corect ce ai scris. 7 schimbă culoarea

detalii aici:

https://www.cumsejoaca.ro/......li-de-joc/