| Lolkkk a întrebat:

Va rog, mama si tata ma tin in casa si m-au sunat niste băieți daca vin la fotbal si l-am mai intrebat pe tata, nu ma lasa. O soluție? Tata zice mereu ca nu ma lasa afară ca s-a dat legea aia cu certificatul verde si cu vaccinul, va rog, plang am 14 ani. Inteleg sunt mic dar stau in casa de lunea trecută, va rog soluții?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asculat de aprinti, ca iesitul afara poate sa fie riscant si sa aduci covid, iti imbolnavesti parintii si ei pot murii.
Daca parintii tai spun NU, apai intelege ca stiu ei de ce spun asta sid e ce sunt atat de impotriviti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Discută cu el. Certificatul verde este pentru adulți.

| Lolkkk explică (pentru sadrian46):

Putem vorbi in privat sa va spun o chestie?*

| sadrian46 a răspuns (pentru Lolkkk):

Da, fiind dta junior pe TPU, mă poți contacta în privat cu o felicitare.

| nonepasa a răspuns:

* cu majuscule dar nu pot sa scriu ca dupa nu ma lasa sa trimit * pai stai in casa badaranule mi se pare foarte corect ce face tatal tau, Covidul umbla liber pe strazi ca un criminal, dar mai macabru. Tu stiai ca moare un om la 5 minute din cauza Covidului? Eu daca as fi fost in locul tatalui tau nu te lasam nici sa deschizi geamul. ti se pare mult ca stai in casa 2 sapt sau cat ai stat tu? da ce o sa faci daca ne baga in izolare totala iti faci declaratie ca mergi la magazin nu? Si nu mai plange FII BARBAT nu iti mai plange de mila. Oamenii in spitale nu pot sa respire, ar trebui sa fi recunoscator ca parintii tai au grija de tine ca in locul lor te tineam legat de calorifer. pace langa calorifer