| xOchelariCuInfraRosu a întrebat:

Va rog nu-mi refuzati intrebarea: credeti ca va veni sfarsitul lumii? am vazut la tv ca au filmat cativa oameni, niste umbre ale unor tentacule... oamenii cred ca au fost "extraterestrii"...
altadata am vazut ca pe ape apar "vartejuri". am auzit ca va fi un cutremur foarte mare. ca in 2012 nu va mai exista planeta noastra. va cadea un asteroid pe pamant. ca va veni furtuna si tornada. si altele. va rog dati-mi un raspuns pentru ca VREAU SA STIU PAREREA VOASTRA: credeti ce se zvoneste la tv?

13 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sincer? Nu stiu. Un lucru este sigur; Cel care a ghicit cel mai bine sau a vizualizat sfarsitul lumii a fost Nostradamus. Dar; El a ghicit pana in 2012. De la aceasta data. nu mai avem absolut nimic. Nu se mai stie nimic. Asa se spune ca; Toate previziunile legate de sfarsitul lumi, au fost arse deoarece sfarsitul era groaznic si sa nu se afle sa intr lumea in panica. Ce pot eu sa spun legat de acest subiect; Traieste fiecare clipa de parca ar fi ultima. Ori ce inceput, are si un sfarsit. Trebuie sa privim si sa primim atat raul cat si binele cu aceeasi seninatate. Amandoua fac parte din viata noastra. Legat de sfarsit. numaiDumnezeu stie ce va fi cu noi si ce ne asteapta. Capul sus si nu te mai gandi la asemenea lucruri. Banuiesc ca esti tanar sau tanara, si ai lucruri mai frumoase de realizat. Iar ce arata la TV nu cred absolut nimica. Pa si sa fi fericita sau fericit.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna ramonik 166,
Nu crede in toate zvonurile si parerile aiurite, nici-un om nu stie cand va fi sfarsitul, doar Dumnezeu stie. Daca ai cauta pe site, ai vedea ca intrebari ca a ta au fost puse zilnic, poate chiar mai multe in aceeasi zi. S-auzim si de bine!

| ionika17 a răspuns:

Stai, linistita ca no sa se intample nimic cei de la tv nu au ce sa mai spuna, si tot scot aiurea zvonuriwinking

| Messyhair a răspuns:

Nu.
Sfarsitul lumii doar Dumnezeu stie cand va veni.(Asta daca crezi in Dumnezeu)
Tornade nu exista la noi in Romania, iar de asteroizi este posibil, am auzit si eu dar prin 2036, dar nimeni nu stie sigur.
De asemenea, faza cu asteroizii - exista asteroizi care isi schimba traiectoria cand se apropie de Terra. http://www.descopera.ro/......t-pamantul

Am gasit un filmulet pe youtube - arata cum va arata planeta dupa ce se va prabusi un asteroid. Uita-te!
http://www.youtube.com/watch?v=-zvCUmeoHpw

Pe mine m-a socat! :O

| MonkeY a răspuns:

Nu eu nu cred in asa ceva. poti sa te linistesti intodeauna au fost zvonuri si o sa fiu zvonuri despre asta dar acum toata lumi a vazut filmul 2012 si toata lumea sia imaginat dar nu cred ca o sa fie... si ce daca a vazut extraterestri poate a vazut dar poate ca imaginatia lor este prea mare de ex mie mi-ar placea sa existe extraterestrii dar asta nu inseamna ca este sfarsitul lumii si cum ai zis tu de tornade, tornadele au fost si mai demult nu numai acum dar asta nu sugereaza ca va fi sfrsitul nostru

Adica poti sa te linistesti Ramona deoarece nu o sa fie

fundita?

| Adyr0 a răspuns:

Oricum sfasitul lumii va veni o data si-o data, dar pot sa te asigur ca nu va fi in 2012. Nimeni, dar absoult nimeni nu stie cand va veni ziua aia.

| b3b3tza a răspuns:

Ia spune tu sincer ce crezi?/:] lasa ca tot vine sfarsitul lumii de ceva ani? ei bine nimeni nu stie exact ce va fi ce se va intampla dar eu cred ca sunt numai prostii si bazaconii si niste inventii uriase.eu daca as fi in locul tau as sta cuminte in pat la tv si nu m-ar freca grija de asta.ca pana la urma toti murim.si tooti o sa avem un sfarsit :*:*:* te pop si o zi buna fara grija astabig grin. HAI PA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Televiziunea vrea doar rating.
Citeste Sfanta Scriptura - Apocalipsa, vei intelege mai bine.
Eu nu cred, chiar nu cred nimic. Nu am motive sa cred, sfarsit exista la fel cum exista si un inceput. Toate rautatile trebuiesc pedepsite, si cei ce incalca legea si sunt pedepsiti aici dar si cei ce scapa mereu. Nu te ingrijora, credinta te va salva. Ai gija de tine si nu mai face fapte necugetate pe care sa le regreti.
Nu cred ca va veni sfarsitul acum. Nu in 2012 cum se spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita oh go on.Nici Ingerii din Ceruri nu vor stii cand va veni Sfarsitul lumii, daramite noi. Doar Dumnezeu stie cand va veni. In 2012, sigur se va intampla ceva: Ori cele 3 Zile de Intuneric, ori va veni vremea aceia cu ``cip-urile``...Numai Dumnezeu stie ce se va intampla cu noi. Noi nu trebuie sa ne facem griji pentru ca Dumnezeu are grija de noi si ne va apara de relele ce vor veni (daca avem credinta). Asa ca noi trebuie sa-I multimim ca ne-a dat viata aceasta, asa cum e ea, scurta sau lunga, fericita sau trista... Sfarsitul lumii va veni oricum. Cu toate ca ne speriem cand auzim ca in 2012 va fi Apocalipsa, dar trebuie sa ne intarim credinta. Pentru orice nelamurire, trebuie citita Biblia (de acolo pute afla tot ce avem voie sa stim).
Extraterestrii...thinking eu nu spun ca exista sau nu, dar nu avem pentru ce sa ne facem griji pentru ca Dumnezeu ne apara de tot ce e rau.Pacat ca nu Ii multumit cum trebuie.
La TV se zvonesc multe lucruri. Daca am crede tot ce se spune...oh go on
Sfatul meu: Stai linistita in legatura cu Sfarsitul lumii (Sfarsitul lumii este de fapt, Inceputul unei vietii mult mai bune decat cea de pe Pamant, bineinteles, acolo vor putea ajunge doar cei cu credinta)

Pa wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cate stiu aceste sunt doar prezicerile unor triburi vechi, maiasi au spus ca sfarsitul lumi va fi in 2012 iar maiasi au avut ce-a mai mare dreptate cu prezicerile asta din tot ce a fost scris!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramne de vazut ce va fi, nu se stie, totusi ceva o sa fie. Sa stii ca esti frumoasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va zic raspusu meu ba 2012 nue sfarsitu lumi sunt niste erupti solare foarte mari care va distruge orce aparatura pe abza de curent