| Boscai_Roby_1998 a întrebat:

Va rog scuzati categoria dar nu cred ca se prea intra pe categoria sanatate.Buna tuturor. Am rubeola si nu stiu ce sa fac. Am inteles de la medic ca trebuie sa nu fac baie sau dus, ca nu trebuie sa mananc picant si ca nu trebuie sa merg afara dar daca ma duc afara 2 minute ca sa iau putin aer se poate intampla ceva grav adica encefalita sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| s3byk91 a răspuns:

Da,asculta-l ca nu zice rau. deci sunt niste bubite care te mananca extrem de rau si orice ai face sa nu te scarpini ca iti urme (un fel de cicatrici) si nu trebuie sa iesi afara din casa, trebuie sa stai in casa la caldura in pat ca aerul rece sa nu iti agraveze situatia. este si ceva crema din cate stiu, nu mai stiu cum se numeste, ai grija de sanatatea ta, trebuie sa stai in casa cam 2 saptamani. bafta

| Boscai_Roby_1998 explică (pentru s3byk91):

Mersi mult. Iti meriti fundawinking

| s3byk91 a răspuns (pentru Boscai_Roby_1998):

hee heemersi

| Boscai_Roby_1998 explică (pentru s3byk91):

Da pentru cosurile de pe spate nu stii ceva solutii ca mi-s plin de ele crying

| s3byk91 a răspuns (pentru Boscai_Roby_1998):

Cosuri sau bubite din alea de la rubeola?

| Boscai_Roby_1998 explică (pentru s3byk91):

Cosuriiii

| s3byk91 a răspuns (pentru Boscai_Roby_1998):

Este o crema care se gaseste la farmacie si anume Ivatherm Akne-Syt. Crema este pentru acnee severa deci are o actiune rapida. Costa intre 40-50 lei.
Si sa iti zic o mica ( pe drecu') povestioara.
Eu aveam ditamai cosul in piele care nu mi-a trecut cu nici un leac babesc ( il aveam de 3 zile ). De stors nu puteam sa il stors, deci nu ii puteam face nimic. Bineinteles ca el se razbuna pe mine si ma durea in ultimul hal. Si am primit la o revista monstra cu crema. Eu m-am dat in prima seara si de dimineata mi se formase coaja si tot asa ana in a 3 a zi cand coaja a trecut. Eu m-am dat doar o data pe zi, trebuia de doua ori pe zi. Mdea, poate avea un super efect si imi treaca intr-o zi, cine stie. Ideea e ca aceasta crema are un efect foarte rapid, si eu iti recomand dupa ce scapi de cosuri sa o mai folosesti 1-2 zile ca sa nu ramai cu semn, sa se duca semnu de tot.

| Boscai_Roby_1998 explică (pentru s3byk91):

Vai mi rau. Chiar ai incercat crema sau numai ai copiat raspunsu de la intrebarea ta?

| s3byk91 a răspuns (pentru Boscai_Roby_1998):

Am copiat raspunsul, nu am incercat inca, dar o sa incerc
alta solutie nu stiu