| Melissa_4345 a întrebat:

Va roggggg putin ajutor, ofer fundita.Cine poate sa imi explice si mie in maxim 4-5 randuri semnificatia versului "Se cata ram cu ram, se-nclina, si-n urma iarasi vin la loc"

Este vers luat din opera "Balul pomilor" de Dimitrie Anghel

Va rog foarte mult am mare nevoie de ajutorsad va implorcrying nu va ia mult sa imi raspundeti daca stitisad plsss multsigh

Dau fundita SI VOTURI [va roggggg]crying(

1 răspuns:
| annakarenina a răspuns:

Se incurca, cad in jos, pur si simplu cad, cad mai greu sau mai usor, incet, ca o inclinare lina, dar in acelasi timp parca puternica si tulburatoare, ca pierdute-n lumea lor, ratacite, dar care mereu gasesc drumul inapoi, calea de a spera, de a se ridica, de a crede in ceea ce este bine, de a fi puternic... exact ca oamenii, atat de diferiti, dar speciali tocmai pentru asta...