| iiuulliixx a întrebat:

Va salut cu respect, am o mare mare problemă, trec printr-o perioada destul de grea, am 17 ani si ca toti adolescentii de varsta mea mi-am dorit mai mult decat am si efectiv am pierdut banii care erau stransi de catre parintii mei pentru bunica mea de la tara care isi doreste din toata inima ei o gradina cu de toate. Am pierdut suma de 2000 de lei, stiti o metoda rapida prin care as putea face rost de banii astia cam pana sapt. viitoare maxim pentru ca atunci ar trebui sa mergem la cumparaturi sa ii facem supriza de ziua ei? Sunt disperat, nu mai stiu ce sa fac. Am un cont la banca deschis demult pe care n-au fost pusi bani niciodata. Va multumesc! O metoda buna as vrea sau orice. Ofer funda! Cat mai repede!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu nu ai pus intrebarea asta ca sa te ajutam sa cauti ceva de munca ci doar ca sa cersesti.
Atunci cand apelezi la jocuri de noroc si visezi ca o sa iti inmultesti banii desi tu nu ai niciun fel de experienta cu ele, trebuie sa iti asumi ca esti fraier si ca ai sanse foarte mari sa ramai fara ei. Nu ai dreptul sa cersesti mila unor necunoscuti, nu e o situatie de viata si de moarte, daca era o problema de sanatate mai ziceam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci parintii tai au strans 2000 ron pentru bunica ta, ca bunica ta sa isi faca o gradina, si tu i-ai pierdut? da ce cautai tu cu banii aia pe mana?
Si ce e asa de scump? ca si eu am bunici la tara, si dai cu sapa de 2 ori, pui rasaduri din timp, si le pui cand e momentul.
Ce bani sa iti trebuiasca?
Si de ce cersesti pe internet?
Sa ceri bani imprumut de la necunoscuti?
Eu nu-i dau unui prieten, dapai unui necunoscutlaughing))
Te-ai gandit tu asa, hai sa bag o poveste, da nici la asta nu ai fost in stare sa o scrii calumea.
Mana intinsa care nu spune o poveste, nu primeste pomana.
Da tu nici la scris povesti nu esti in starehappy
Alt ciutan care vrea sa isi cumpere telefon sau pc, si vrea sa o ia pe scurtaturahappy
Iti zic eu cum sta treaba.
Muncesti, ai, nu muncesti nu ai happy
Poti sa incerci tu toate scurtaturile vietii, sa furi sa inseli, si poate o data in viata faci tu un ciubuc de 1000 ron acolo. Dar se duc, pe cand atunci cand muncesti ai un venit stabil.
Stau si ma gandesc, asa lichea eram si eu cand eram mic oare?
Visam si eu sa castig la lotto, sau o masina, sau mai stiu eu.
Si ce sa vezi, daca stai cu mana intinsa, nu-ti da nimeni nimic daca nu muncesti tu pentru asta.
Ca nu degeaba si de prosti, se scoala maica-ta si taica-tu de dimineata la 6 sa plece la munca happy
Fa un calcul asa cam cat costa sa tii o casa si cat muncesc parintii tai sa o intretina.

Pe timp de iarna,
caldura 300 400 ron
internet 60 70 lei
Daca mai si fumeaza vreunu
400 500 ron tigarile.
gaz,
curent
cablu
telefoane
mancare
haine
haine pentru tine
rechizite
.
Plus ca trebuie sa mai puna si de-oparte ca doamne fereste se intampla ceva cu voi, trebuie sa aiba si ei acolo ceva bani pusi deoparte.
oricum ca copil n-o sa -ti dai seama nici o data.
Daca mai ajungeti vreunu, astia din generatia asta noua, la 30 40 de ani, sa ai o familie, si sa vina fii-tu sa-ti ceara 2000 ron ca sa isi ia telefon sau stiu eu ce cacaturi, o sa vezi atunci happy