| DanteInferno a întrebat:

Va salut!
Stau in Rahova, zona pietei, cum pot ajunge la Universitate sau in Piata Rosetti? Stie cineva vreun mijloc de transport in comun care ma duce acolo sau in apropiere?
O seara cat mai frumoasa!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Dragă prietene,
Eu nu am mai fost de mult prin acea zonă dar, de la tine de-acolo, cobori spre Chirigiu ( intersecția Bd. Tudor Vladimirescu - Uranus- Bd. Ghe. Coșbuc. - Șos. Viilor)
Cobori de aici, pe Coșbuc, aproximativ 1 kilometru și ai ajuns la Piața Unirii. De la Piața Unirii iei metroul pînă la Universitate.