| andreea141 a întrebat:

Vara asta trebuie sa citesc Baltagul si mi se pare suuuuuper plictisitoare cartea...voi ce parere aveti, merita citita?

4 răspunsuri:
| Cristian3 a răspuns:

Deci e super cartea, am citit.o anul asta sh mi s.a parut foarte tare! Mie imi sh plac romanele polististe sh poate de aia mi.a placut sh balatagul! Totusi ti.o recomand, e sh mica!

| TheDaughter a răspuns:

E super cartea...pare plictisitoare dar nu e asa. Am citit-o anul trecut si sa stii ca e chiar captivanta (nu la fel de captivanta ca si cartile astea la moda cu vampiri si varcolaci etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E relativ mica cartea si daca ai decat Baltagul e un nimic, dar exista si un film...

| LittleReasonToSmile a răspuns:

Buna! Sunt in clasa a8-a. adica am fost si in vacanta mare cand am terminat clasa a7-a am avut de citit cartea "Baltagul". Nu am citit-o... tot amanam pana a inceput anul scolar. Pe la inceputul de la al 2-lea semestru ne spune profa de romana " Pentru maine pregatiti "baltagul"... cititi rezumatul sa va amintiti despre ce era vorba ".iar eu nu o citisem. Ei bine am citit un roman intr-o zi laughing si da, este interesanta citita si la graba laughing.
aa. si sa nu faci ca mine!rolling on the floor