| fashionaddict a întrebat:

Vineri iau vacanta si tot vineri am ultima ora de istorie. Avand o ora pe saptamana am nevoie de doua note ca sa imi incheie media, dar eu am doar una:7 si pe primul semestru am media 10.Vineri nu pot ajunge la scoala in nici un fel.Am vorbit cu doamna prof. si a zis ca nu imi incheie situatia pe semestrul acesta. ce pot sa fac? Pot sa raman repetenta din cauza asta, eu avand toate mediile peste 8? Cum o sa imi incheie media si cand? Nu vrea sa ma asculte nici cand are ore cu alta clasa si nici sa imi dea o nota(1, 2 sau 3). Sunt in clasa a 10-a.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Plague a răspuns:

Nu ramai repetenta pentru o materie neincheiata. Te duci la profesor, si ii spui ca vrei sa raspunzi la o ora, cand vrea el, oricand in timpul orelor. Daca vrei sa raspunzi NU ARE DREPTUL sa te refuze; e obligat sa te asculte. Daca refuza, poti sa ceri ajutorul dirigintei. Bafta happy.

9 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

O sa ramai corigenta la Istorie.

| fashionaddict explică:

Diriginta nu ma suporta ca nu vreau sa iau ore de la ea.

| fashionaddict explică:

E foarte rea la suflet si a venit semestrul asta, doar ca ea e iesita la pensie si ii e ciuda ca aveam note mari semestrul trecut.O sa merg maine sa vorbesc cu directoarea.

| Sheisshe a răspuns:

Vorbeste cu ea intr-o pauza mare sa te asculte sau fa un referat

| PrsRaluca a răspuns:

Roaga-ti dirigintele sa-i vorbeasca, pentru ca in general profesorii se inteleg mai bine unii cu altii. Daca nu, vino la scoala cu un parinte, musai cu o mica atentie gen buchet de flori sau pachet de cafea.

| fripturici a răspuns:

Ramai repetenta...asta e, nu-i capat de tara.

| sAlexandru a răspuns:

Vorbeste cu diriginta sau pune-i pe parintii tai sa vorbeasca cu respectivul profesor.
In caz ca te lasa cu situatie neincheiata la vara trebuie sa te duci sa mai iei o nota.

| anca18 a răspuns:

Fa cumva si du-te la scoala.alta solutie n-ai

| lore_7808 a răspuns:

Pai a cata ora ai isorie?
de exbig grinaca ai a 3 ora sa sp si nu poti sa mei sp sa te asculte maidevreme cu o ra ininte sau cand ai dirigentie sp sa vn sa te asculte.Da sau vb cu dirigintelesa vb cu ea.Saati dea o nota pe activitate daca nu.