| Bariel a întrebat:

Vineri noapte am avut un vis super smecher! Si ciudat in acelasi timp.Nu imi amintesc foarte multe dar stiu ca a fost super palpitant, ei bine s-a intamplat ca chiar cand devenea foarte interesant sa ma trezescsad. Este vreo sansa sa continui de unde am ramas? Tot am cautat pe net despre asta, dar tot ce imi da este despre"vise lucide" dar eu vreau doar sa ma intorc la la acel vis... am mai avut unul cand eram mic, s-a intamplat exact la fel dar nu am putut sa-l continui.E foarte naspa! E ca o poveste neterminata.Visul are legatura cu ceva carti fantasy si anime pe care le-am vizionat, as putea scrie o carte intreaga pe baza visului =). Ceva sfaturi daca voi ati putut sa o faceti, si stiti cum?

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Multe vise transpun gandurile de dinainte de a adormi si chiar le continua. Deci...

| Eireann a răspuns:

Din pacate nu prea ai cum. Visele sunt felul in care subconstientul nostru proceseaza si inmagazineaza anumite evenimente petrecute on timp ce erai treaz.

| Mogiojojo a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat si da, e foarte neplacut.