| insane22 a întrebat:

Voi ati avea incredere in cineva pe care l-ati cunoscut in mediul virtual?

Răspuns Câştigător
| insane22 explică:

Azi nu poti sa ai incredere nici in cineva pe care il cunosti pe bune. De cele mai multe ori in mediul virtual oameni sunt altfel, pentru ca e ingurul loc in care chiar poti sa ai ce vrei. Daca i.ai facut un "prieten" pe internet nu ti.as recomanda sa te atasezi prea mult de el pentru ca in ultima clipa poatesa iti traga o injuratura si sa plece.sau cine stie ce intentii poat sa aiba.Dar cine sunt eu sa-l judec? Poate saracul om avea intentii bune. Acum doar tu stii depre ce e vorba. Sincer, sfatul meu este sa NU, dar niciodta nu poti sa stii. Vezi? Sfatul meu e sa nu ai incredere in "oamenii virtuali", deci ma contrazic singura : nu ai incredere in mine, deci ai incredere happy, e o lume confuza...nu poti stii niciodata adevarul.
Poti sa te gandesti la ce ti.am zis.
O zi minunata, la fel ca tine!

| Dandelion7 a răspuns (pentru insane22):

Multumesc pentru fundita...

| insane22 explică (pentru Dandelion7):

Care fundita?

17 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Eu m-am riscat. Si a fost de incredere. Deci da.

| mona a răspuns:

Nu as putea avea incredere

| Axys a răspuns:

Nu am inceredere pentru ca sunt fel de fel de persoane prefacute!

| georgeta27 a răspuns:

Niciodata

| AleexNC a răspuns:

Da. happy

| SparkleO a răspuns:

Salut

Amice, cateodata sunt mai de incredere prietenii pe care nu ii vezi in fiecare zi decat cei pe care ii crezi de incredere.

altfel le poti impartasi un secret, stiind ca nu-l pot divulga cuiva care sa te cunoasca...

| SammiSchüler a răspuns:

Categoric nu

| DaYannaDG a răspuns:

Depinde cata incredere iti exprima persoana aceea.
Cel mai important este sa verifici mai intai terenul, sa vezi cu cine ai de-a face.
Sunt persoane diferite in toata lumea, depinde de tine daca stii sa recunosti persoanele care merita atentia ta si cele care nu.

| Oița007 a răspuns:

Nu trebuie sa ai incredere in ei, n au niciun interes sa ti zica adevarul.

| AnimalIHaveBecome a răspuns:

Uneori nu am incredere nici macar in mine...deci nu.

| 12345Anonim a răspuns:

Nu poti avea incredere intr-o persoana pe care nu o cunosti.NU poti avea incredere in cea mai puna prietena ca iti va pastra secretele, deci NU

| geohandmade a răspuns:

Gasesti foarte multe persoane dubioase in mediul virtual dar si persoane foarte ok. Am prieteni cu care vb de mai bine de 5 ani pe net si avem o relatie foarte faina. Eu mi-am cunoscut prietenul pe net si suntem impreuna de 2 ani de zile. Depinde foarte mult peste cine dai si depinde si de tine sa stii sa identifici oamenii de valoare de persoanele care nu merita nici o secunda din atentia ta.

| Thethinker30 a răspuns:

Nu, cu siguranta.

| username97 a răspuns:

De obicei cam toţi oamenii din mediul virtual, mint prin cuvintele pe care le tastează la fiecare 2 minute, pentru a părea ceea ce nu sunt, pentru că aici, pe internet e singurul loc unde pot să facă acest lucru. Deci, majoritatea oamenilor care discută pe internet sunt falşi şi nu merită încredere.
Dar există şi cazuri total opuse, foarte puţine, dar există. Poate ai întâlnit sau vei întâlni pe cineva în acest mediu care pe parcurs va deveni un prieten adevărat. Însă încrederea în cineva din acest mediu trebuie să o dăruieşti numai după o perioadă lungă de timp, de cel puţin un an.
Trebuie să ai grijă şi să nu dezvălui cuiva datele tale personale sau a cuiva apropiat nimănui până nu consideri tu că poţi avea cu adevărat încredere în acea persoană.
Sper să întâlneşti pe cineva care chiar merită să poarte o discuţie cu tine! big grin

| EvelineFgm55 a răspuns:

Depinde ce fel de persoana e, adica incearca sa afli mai multe despre persoana respectiva. Eu am multi prieteni care i-am gasit in jocuri, dar de asemenea am gasit si psihopati de prostii la web, si alte tampenii.